הדברה בירושלים

  1. GetMoving
  2. /
  3. בלוג

מחפשים חברת הובלה מומלצת?

הזמנת שירותי הדברה מכל סוג על ידי מדביר מורשה מטעם המשרד להגנת הסביבה.
הצעת מחיר חינם בבית הלקוח, ייעוץ לחסכון וטיפים והמלצות כיצד להאריך את תוקף האפקטיביות של ההדברה.

הדברה מקצועית בירושלים מסוגים שונים על פי דרישת הלקוח, הדברה ירוקה אורגנית, הדברה כימית, הדברת שדות חקלאיים, משרדים, בתים פרטיים ודירות.

 

שירותי הדברה בירושלים

איזו הדברה מומלץ לעשות בבית עם ילדים וחיות מחמד ?

בעבר היה נהוג להשתמש בהדברה כימית בכל מקום, אך עקב תוצאות קטלניות ופגיעה בבריאות הגרים בנכס המודבר וסביבתו, יצא חוזר מטעם המשרד לאיכות הסביבה. 

 

תקני הדברה של איכות הסביבה שיצאו בשנת 2016 חידדו את הנחיות העוסק התחום. לתקני הדברה של איכות הסביבה לחץ כאן
התקנות החדשות נשלחו באופן ישיר לכל המדבירים הרשומים והמוסמכים וכן הוצאו הזמנות לימי עיון בהם הוסברו וחודדו הדרישות והתנאים לעסוק בחומרים מסוכנים. בין הדרישות, חובה על רישום עובדי הדברה, תעודת קורס עזרה ראשונה לנפגעי רעל, החובה לתת הוראות בטיחות לאחר ההדברה, החובה לנהל פנקסי רישום של עובדי החברה ועוד.

 

הדברת מזיקים הוא חומר מסוכן ורעיל וככזה מחייב את המדביר בשימוש רק בחומרים בעלי היתר של המשרד לאיכות הסביבה. בני אדם רגישים אף הם לחומרי הריסוס ואי ציות להוראות הבטיחות עלולים לפגוע במערכת הנשימה, מערכת העצבים, לגרום לאדמומיות בעיניים ובעור ועשוי אף לגרום לפגיעות מערכתיות שונות. בעלי חיים כגון כלבים וחתולים רגישים פי כמה לחומרים רעליים אלה ויש להרחיקם מהמקום המודבר מספר שעות לאחר הריסוס.

 

הדברה בירושלים לא נעשית עוד באמצעות חומר הזרחן, אלא באמצעות תחליפים שמידת מסוכנותם פחותה, והם פחות מסוכנים לבני אדם מההדברה הכימית אשר היתה נהוגה עד כה.
טווח הזמן בו החומרים מתפרקים ומתפוגגים מהיר ויותר ועל כן, תיתכן גם ירידה באפקטיביות של הריסוס.

מחירי הדברות בירושלים לעומת ערים אחרות בישראל

קיימים פערים לא קטנים במחירי ההדברות הנוסעים מסוגי ההדברה והן ממטרות ההדברה. אך אין כל הבדל בעלויות ובהוצאות הלקוח הפרטי כאשר מדובר באותו השירות בדיוק.
כך למשל, תמצאו הבדלים בין הדברה כימית רגילה לבין הדברה אורגנית וכן הפרשי מחיר באם מדובר בהדברת פישפשים לעומת הדברת תיקנים. פערי המחיר עשויים להיות כ-20% בין מדביר למדביר, ללא קשר אם העבודה מתבצעת באותם חומרים ולאותם מטרות.

 

המחיר הממוצע להדברת מזיקים כגון ג'וקים (תיקן אמריקאי ותיקן גרמני) עומדת על כ-300 ₪ בממוצע לדירה ממוצעת שגודלה בין שני חדרים לדירת ארבעה חדרים.
ברחבי האינטרנט מפורסמות רשימות של עשרות חברות הדברה בירושלים והדבר החשוב ביותר לנקוט הוא לבחור מחיר מוסמך בעל רישיון וניסיון רב שנים ככל שניתן.

הדברת שטחים משותפים כגון חדרי מדרגות וגינות משותפות

בכדי להשיג תוצאות מקסימליות, מומלץ להדביר את סביבת הדירה או הבית, כמו חדר המדרגות המשותף, חצר הבניין וכן את פתחי הביובים המשותפים לכלל הדיירים.

 

עלויות הדברת שטחים משותפים בירושלים תחול על כלל הדיירים החולקים את השטח המשותף, ללא קשר מי מבין הדיירים הזמין את השירות. על מנת להימנע מאי נעימויות ומחלוקות בין הדיירים, כדאי להוציא על כך הודעה מראש ולידע את הנוגעים בדבר בצורך.

מה עושים כאשר דייר בירושלים מסרב להשתתף בעלויות ההדברה?

דייר המסרב לקחת חלק במחיר ההדברה, דינו כדייר המסרב לשלם תשלום ועד בית. במקרים כאלה, ההמלצה היא לפנות לאגודה לתרבות הדיור ולדווח על המקרה. ברוב המקרים, תענו בהתערבות מצידם ודרישה מאת הסרבן לשלם את חלקו.

 

מחיר הדברת חצר משותפת בירושלים עולה בין 400 ₪ ועד 700 ₪ תלוי בשטח המודבר.
עבודת ריסוס החצרות והגינות כוללות הדברת ביובים ומקורות מים.
חשוב מאד וחובה על פי חוק לידע את כל הגרים בסביבה על היום והשעה בו מתבצעת ההדברה ולהשאיר נוהל בטיחות המכיל את כל כללי הבטיחות והנהלים.

הדברה עירונית לעומת הדברה במושבים

הדברה בסביבת מושבים וכפרים שונה מהותית מהדברה בירושלים בעיקר בגלל אופי המזיקים וסביבת המחיה השונה. ירושלים היא עיר אורבנית בעלת תשתיות תת קרקעיות ומבנים ישנים בני מאות שנים. החיים מתחת לפני האדמה, במקומות בהם הלחות גבוהה מהווים מקור עשיר ופורה לתזונה ותנאים אופטימליים להתרבות של סוגים ספציפיים של חרקים ותיקנים.

 

כך למשל, עיקר סוגי הדברות בירושלים והסביבה הם כנגד תיקנים, נמלים ופשפשים. לעומת זאת, בסביבת המושבים רוב סוגי ההדברות הם כנגד טפילים, קרציות וחרקים הפוגעים בעיקר ביבול. אין זה אומר שאין ג'וקים במושבים ובכפרים, אלא שעיקר השימוש באזור נוטה משמעותית להדברות חקלאיות בגלל כמות השטחים והגידולים.

עדיין מחפשים שירותי הובלות? פתחו מכרז עכשיו!