הובלה עצמית

  1. GetMoving
  2. /
  3. בלוג

מי מאתנו לא רוצה לחסוך כסף בעת מעבר דירה? קרוב לוודאי שכולנו. אם היינו יכולים לבצע את ההובלה בעצמינו האם היינו עושים זאת? האם זה כדאי? כמה זה  יעלה? כמה קשה יהיה לנו והאם אנחנו בנויים לזה? הובלה עצמית מתאימה בעיקר למי שמוכן לעבוד פיזית ובעיקר למי שיש מספר מועט של פריטי תכולה להובלה וזמן פנוי לארגון כל מה שצריך ולביצוע ההובלה.

הובלה עצמית

הובלה עצמית חוסכת כסף?

בדקנו את הנושא ומצאנו מספר חברות אשר משכירות רכבי הובלה. בין המשכירים מצאנו כאלה שמכירות לכם נגררת עם ארגז סגור בצירוף נהג. שירות כזה יעלה לכם לפי שעת עבודה כ-250 ₪. כל שעה נוספת תחויבו בעוד 200 ₪. מרחק הנסיעה שלכם עולה על 5-10 ק"מ תחויבו בתוספת תשלום. אז למי זה בעצם מתאים? אם ייקחו לי 250 ₪ עבור הרכב עם הנהג שלו ואני צריך להרים, להעמיס ולפרוק אולי משתלם לי יותר להזמין חברת הובלה וזהו?

השכרת רכב עם נהג תשתלם לכם אם יש ברשותכם מספר פריטים ולא פריט בודד. כך שאם אתם עוברים בטווח שבין 5 ל-10 ק"מ ויש ברשותכם 4-5 פריטים, במקום לשם 500-600 ₪ תוכלו לשלם 250-300 ₪ אם סיימתם להעמיס ולפרוק ביעד תוך פחות משעה. אחרת תסיימו את ההובלה החצי עצמית שלכם במחיר 500 ₪. שימו לב שחסכון של 20% יצריך מכם להיות הסבלים באותו היום. אז אם אתם חייבים לחסוך כי אין לכם 150 ₪ ויש לכם את היכולת להרים, השיטה הזו יכולה להתאים לכם.

השכרת רכב להובלה

דרך אחרת של הובלה עצמית היא לשכור רכב הובלה בלי נהג. כך, אתם תשמשו גם נהג וגם סבל. למי זה מתאים? האם לאלה שיש להם הרבה תכולה או מעט תכולה?אם יש לכם הרבה תכולה וגם רישיון מתאים למשאית, תוכלו לחסוך כ-30% עד 40% ממחיר ההובלה. אך שימו לב, הובלה גדולה תדרוש מכם עזרה בהעמסה ובפריקה, זו עבודה קשה. לכן, היו בטוחים שאתם מסוגלים ורוצים להיכנס לזה. יותר מכך, היו בטוחים שאתם מסוגלים להוביל את כל התכולה למשאית וממנה.

אם אין לכם תכולה שנפחה עולה על רכב סגור רישיון ב' כגון דוקאטו ואתם חרוצים ורוצים לחסוך כסף- לכו על זה. שכרו רכב מתאים, גייסו חבר או שנים, העמיסו וסעו. ככל שמרחק ההובלה יהיה רחוק יותר, כך אחוזי החיסכון שלכם יעלו יותר. (בכפוף כמובן לתנאי השכרת הרכב). שימו לב, שאינכם מוגבלים במספר ק"מ אחרת תאלצו לשלם 1 ₪ עבור כל ק"מ נוסף מעל למכסה שקבעה חברת ההשכרה. בדקו את מספר הק"מ שעליכם לנסוע, חשבו את עלות הדלק, את עלויות שכר יום העבודה שלכם שאתם מפסידים ואת עלות השכרת הרכב.

האם כדאי לבצע הובלה עצמית?

בואו נעשה חישוב כספי לדוגמא: עליכם להעביר דירת 3 חדרים סטנדרטית מרמת גן לחיפה. עלות השכרת רכב מסוג דוקאטו ליום כ-600 ₪ ליום (מלבד עונת הקיץ).  דלק יעלה לכם כ-7 שקלים לליטר כך שהובלה במרחק 100 ק"מ לכל צד תעלה לכם כ- 8 ₪, לשני הצדדים כ-160 ₪ לפחות. יום עבודה שלכם ושל חבר נוסף בממוצע השוק יהיה שווה ערך לפחות ל-700 ₪. אם הוגבלתם ל-100 ק"מ ליום על ידי חברת ההשכרה, אז רכב ההובלות יעלה כ-100 ₪ נוספים. לזה יש להוסיף חומרי אריזה כ-250 ₪ (קרטונים, דבקים, נייר אריזה ופצפץ). סה"כ עלות ההובלה תעלה לכם כ-1700 ₪. כעת כל נותר הוא לעשות את השיקול בעצמיכם. לפי מיטב הבנתנו, במצב זה של הדברים כדאי ואף מומלץ לקחת חברת הובלות, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת כדאיות משוקללת של יתר הפרמטרים כגון, מאמץ, מקצועיות, מניעת נזקים גופניים ונזקים של רכוש.

הובלה עצמית בירושלים

כאן בחרנו להרחיב דווקא על העיר ירושלים מסיבת גודלה ומזג האוויר הייחודי שלה. לאחר שדנו בסוגיה בכללותה, ראוי לבחון גם את עיר הבירה, בה מתבצעים אלפי
הובלות 
מידי יום. עיר בה התנועה לא מפסיקה לרגע ויש להתמצא בה היטב. כמו כן מזג האוויר הקר בחורף מקשה מאד על היכולת של סבלים לא מקצועיים לתפקד ולכן,
יש לקחת 
פרמטר זה בחשבון.

אז החלטתם לעבור דירה בירושלים, או לעבור משרד, חנות או מפעל. השתמשו בחברת הובלות בירושלים והימנעו מהרפתקאות מיותרות אם אינכם בטוחים כי המשימה בשבילכם. אם אתם כבר בתהליך של מעבר דירה, קניית רהיטים, התחדשות, קרוב לוודאי שתצליחו לספוג עוד כמה מאות שקלים ולשכור את שירותיה של חברת הובלות בירושלים. יתרה מכך, לא בהכרח שהזמנת חברה תעלה לכם יותר, רוב הסיכויים שתעלה לכם פחות כסף ובטוח שיוריד מכם הרבה לחץ, מאמץ וכאב ראש.

המצב היחידי בו היינו ממליצים לכם לעשות הובלה עצמית בירושלים, הוא אם יש לכם רכב מתאים, חברים מתנדבים, בנויים היטב, אינכם עובדים או שיש לכם זמן פנוי ואתם אוהבים לעשות הכל בעצמיכם.

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות