הובלות בישראל

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

תתפלאו לשמוע, אך אנחנו היחידים בישראל המאפשרים השוואה מתקדמת ואמיתית בזמן אמת, בין חברת הובלות מיתר העולם. הכתבה הבאה נכתבה לאלו שמעניין אותם לדעת איך למצוא את ההובלה המשתלמת ביותר בישראל, לאלו שרוצים לדעת את ההבדל בינינו ולבין שאר העולם בענף ולאלו שאוהבים להעשיר את הידע בנתונים הקשורים לעולם ההובלות.

הובלות בישראל - גט מובינג

חברת הובלות בישראל במכרז פתוח חינם

בישראל קמה בשנת 2015 חברת GetMoving במטרה לאפשר השוואת מחירי הובלה בישראל היחידה מסוגה בעולם. עד אז היו מחירוני הובלה בישראל, מחשבוני הובלה באתרים שונים ודרך קשה וסיזיפית למציאת חברת הובלות בישראל. בעבר נאלצנו להתקשר לכל מוביל ומוביל ולשאול כמה זה עולה לי, ולבזבז שעות בטלפון עד לבחירה המיוחלת. אז זהו, שהעבר – עבר והעתיד הפך להווה.

כעת ניתן להיכנס לאתר החברה למלא את פרטי ההובלה המבוקשת, כגון כתבות, קומות, מעלית, תכולה, תאריך ושעה לביצוע. המערכת מעלה את הנתנונים ללא פרטיכם האישיים, בלחיצת כפתור למכרז הפועל כבשידור חי- להתמחרות בין מובילים מפוקחים וטובים. אין זה משנה אם זו הובלת משרדים, הובלת דירות, חנויות, מפעלים, ארגונים, ועד הובלת מוסדות גדולים במחירים המשתלמים ביותר, המתקבלים באמצעות מכרז בין עשרות מובילים מומלצים ונבחרים מרחבי ישראל.

תוצאות מכרז הובלות בישראל עכשיו ומיד

התוצאות מתקבלות על גבי מסך אחד המחולק לקוביות אשר בכל אחת מהן, המוביל המציע, סכום ההצעה(התחייבות למחיר כמובן), דירוג המוביל המציע וחוות דעת שנכתבו אודותיו. אז מה עוד אפשר לבקש? מוביל בישראל ברמה אחרת זה בטוח, שקיפות מלאה- הרי המכרז מתקיים בזמן אמת ואורך עד 60 דקות אשר בהמלכן תוכלו לבצע בחירה גם בלי להמתין לסוף. כאשר התוצאות מוצגות און ליין ללא סינון וללא עריכה,  זמן אמת כבר אמרנו? מה שנשאר לכם לעשות זה ללחוץ על "בחר מוביל זה" וסיימתם. כל כך פשוט, שזה מצחיק, איך לא היו לנו מכרזי הובלות בישראל כבר לפני עשרים שנה. עכשיו משבחרתם מוביל בישראל כפי שרציתם, תקבלו תוך מספר שניות, אישור הזמנה במייל. בסיכום הזמנה שנשלח אליכם למייל תמצאו את שם חברת ההובלות, מספר הטלפון שלה ופרטי ההזמנה המלאים שמילאתם, כולל תאריך ההובלה ושעת ההובלה.

הובלות בישראל מול שאר העולם

לענף ההובלות בישראל עד לשנת 2015 היה שם רע, עם אחוז תלונות וחוסר שביעות רצון מרקיע שחקים, העומד על כ- 40%. לא היה גוף מרוכז בישראל המפקח על הענף, מלבד אתרים בודדים שעשו מאמץ התחלתי להסדיר מעט את הענף בכך שהוסיפו דירוג והמלצות על מובילים בישראל.

אמנם, היה זה צעד בכיוון הנכון, אך ממש רחוק מלהיות מספיק. ענף ההובלות בישראל עלה מדרגה עם פתיחת מכרזי מובילים מפוקחים. חברות הובלה בישראל שהסכימו לחתום על הסכם שירות מחייב, לפיו הם מחויבים לעמוד במחיר שהציעו ללקוח מבלי לשנותו בזמן הובלת הדירה או המשרד או מה שזה לא יהיה.

עבירה על התחייבות זו, תביא לסילוק המוביל מהאתר לצמיתות. כמובן מלבד במקרים בהם הלקוח מוסיף תכולה או פירוקים נוספים בזמן המעבר. ללא שינוי התכולה והעבודה לא יהיה שינוי במחיר ויהי מה. דבר שני, המובילים מחויבים לעמידה בזמנים כפי שנקבעו בהזמנה על ידכם. הרי שירות טוב הוא שירות שמגיע בזמן. למען ההגינות, אנו לא טוענים שלא יהיו איחורים לעולם, אך בוודאי ששמנו על כך דגש והבאנו לירידה של 80% בשיפור הזמנים על פי מדדים שערכנו מול לקוחות שעברו איתנו דירה.

הבשורה הגדולה בישראל, היא השוואת מחירי הובלה חינם ובזמן אמת. אין לה עדיין אח ורע בעולם כולו. בחו"ל קיימות שיטות המתמחרות את ההובלה ע"פ מחירונים שנקבעו מראש אך לא בזמן אמת. ענף ההובלות בישראל מונה למעלה מ-200,000 הובלות בשנה. הנתון כולל הובלת מקררים ומוצרי חשמל מרשתות, הובלת ספות, ועד הובלת משרדים ודירות, הובלת מוסדות וארגונים גדולים וכל הובלת חומרי בניה. ענף זה מגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה והוא אחראי לכל השינוע במדינת ישראל.

מדינות העולם גדולות בשטחן משטח מדינת שיראל במאות ואלפי מונים ולכן ענף ההובלות שם מצריך, מיומנויות נוספות כגון נהיגה רצופה של שעות רבות. העלויות שונות לגמרי, ונובעות מהמרחקים וזמני ההובלה והשינוע, סוגי הרכבים השונים ועליות השינוע כמו ביטוחים ודלקים. בעוד שבישראל רכבי ההובלה הן לרוב משאיות עד 15 טון שאורכן עד 7 מטרים, בארצות שמחוצה לנו, קיימים בענף משאיות סמי-טריילר ענקיות החוצות ערים ומדינות. עם הבדלי המחיר ועם הפרשי המרחק, מצטרף לו עוד שוני אחד והוא גודל ההובלה. בעוד אצלנו בתים פרטיים יושבים על דונם ממוצע, בחו"ל הממוצע לפחות כפול. כמובן ששונה בישראל, גם סוגי הרהיטים שונים בתכלית, הן בגודלם והן בצרכי הפירוק וההרכבה.

מלבד הובלות דירה בישראל קיימים סוגים אחרים של הובלה. בארצות הברית לדוגמא, דבר אחרון הנוגע לגודל ההובלות בארצות גודל ההובלות של משרדים, מפעלי ענק, חברות ענק, תאגידים וקונצרנים הוא כפי- 100 ממה שאנחנו מכירים. אז לסיכום, אמנם אנחנו קטנים והסכומים פה רק מאות מיליונים לעומת מאות מיליארדים,אבל אנחנו מובילים בגאון את טכנולוגיית הובלות בישראל בעולם כולו.

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות