מדריך מקיף לתכנון תקציב מעבר דירה - עצות וטיפים מנבחרת גט מובינג

 1. GetMoving
 2. /
 3. מגזין

מעבר דירה הוא אבן דרך משמעותית בחיים, אך לצד ההתרגשות והציפייה הוא מזמן גם אתגרים לא מעטים, בפרט בהיבט הכלכלי. אנו בגט מובינג מאמינים כי תכנון כלכלי מוקדם ויסודי הוא קריטי להצלחת המהלך. לכן, גיבשנו מדריך מורחב ומפורט שיספק לכם את כל הכלים, הידע וההמלצות הדרושים כדי לחשב ולהעריך נכונה את כל העלויות הכרוכות במעבר, ולנהל תקציב אפקטיבי ומדויק לאורך התהליך כולו.

מהן ההוצאות העיקריות בעת מעבר דירה?

 1. שירותי הובלה - זהו כמובן הרכיב הראשי, והמחיר נגזר ממשתנים רבים כגון היקף התכולה, המרחק, מספר הקומות, הצורך במנוף, פירוק והרכבה של רהיטים, שירותי אריזה ועוד. תקציב ריאלי של 1,500-5,000 ₪ ואף יותר במקרים מורכבים. כמובן אחד הדברים החשובים ביותר הוא המיקום של ההובלה. לדוגמא, הובלות ברחובות עלול לעלות יותר מהובלה בדרום בארץ.
 2. ציוד אריזה - חומרים כמו קופסאות קרטון, מגשי מתכת, שקיות ניילון, יריעות בועות, נייר אריזה, סרטי הדבקה וספוגים הם בגדר חובה לצורך אריזה נאותה של החפצים. התקציב הנדרש נע בטווח של 200-800 ₪ בהתאם לכמות הפריטים וסוגם.
 3. עבודות ניקיון - חשוב מאוד להשאיר את הדירה הקודמת נקייה ומסודרת, ולנקות ביסודיות את הדירה החדשה טרם הכניסה אליה. תוכלו לשכור שירותי ניקיון מקצועיים, או לחילופין לרכוש חומרים ולבצע זאת בעצמכם תוך הקצאת יום עבודה מלא. כך או כך, הקציבו מראש 500-1,500 ₪ למשימה.
 4. צביעה ושיפוצים קלים - במקרים מסוימים יתכן שיהיה צורך בריענון של הצבע, תיקוני אינסטלציה, שידרוג מנעולים, החלפת גופי תאורה וכיו"ב בדירה החדשה. גם אם מדובר בעבודות מצומצמות, כדאי להיערך לעלויות של עד 5,000 ₪ בהתאם להיקף. אם שוקלים שיפוץ רחב יותר, יש כמובן לתכנן תקציב נוסף.
 5. התאמת ריהוט, מתקנים ומוצרי חשמל - לא תמיד כל הפריטים מהדירה הקודמת מתאימים במדויק לזו החדשה מבחינת המידות, הסגנון או הצרכים. לכן, ייתכן שיידרש לרכוש רהיטים, מוצרי חשמל ואביזרים נלווים. תקציב סביר יכול להתחיל מ-2,000 ₪ ועד 20,000 ₪ ויותר, על פי הצורך והיכולות. מומלץ להתמקד בהתחלה ברכישת הפריטים החיוניים, ולדחות השלמת האבזור לאחר הכניסה לבית החדש, כמובן לאחר הובלות בראשון לציון או בכל עיר אחרת.
 6. עלויות נוספות ותשלומים נלווים - הוצאות כגון שכר טרחת עו"ד או מתווך, מס רכישה / שכירות, התקנת תשתיות כמו אינטרנט, כבלים, מזגנים, פתיחת חשבונות חשמל / גז / ועד - כל אלו יכולים בקלות להסתכם באלפי שקלים נוספים שיש לקחת בחשבון.

לאחר רישום כל ההוצאות הצפויות, הנה מספר עצות מעשיות לחיסכון ולייעול ניצול המשאבים:

 1. פתחו מרכז במערכת ההשוואה של GetMoving לקבלת הצעות מחיר משתלמות מבין מספר חברות הובלה בכל הארץ כמו הובלות בשרון, ובחרו בהצעה המדויקת והמשתלמת עבורכם.
 2. תכננו והתחילו באריזה עצמית זמן רב ככל הניתן טרם המעבר. כל יום קודם חוסך עלויות אריזה ומקנה שליטה בתהליך.
 3. מיינו את התכולה וותרו על מה שמיותר. מכירה של פריטים ישנים או תרומתם תפחית את ההוצאות בהובלה.
 4. עקבו אחר מבצעים והנחות עונתיות על ריהוט לבית.
 5. שקלו לבצע חלק מהעבודות באופן עצמאי (כגון הרכבת רהיטים, צבע וכו׳), במידת ההיתכנות והזמינות שלכם.
 6. בנו מראש תכנית מפורטת עם חלוקה לשלבים, והיצמדו אליה ככל האפשר כדי למנוע שינויים יקרים של הרגע האחרון.
 7. הקפידו לעמוד בלוחות הזמנים מול בעלי המקצוע והספקים המספקים הובלות בהרצליה או בכל עיר אחרת, למניעת עיכובים שעשויים לייקר את ההוצאות.

זכרו, צוות המומחים שלנו בגט מובינג זמין עבורכם לכל הובלה שתצטרכו, עד לסגירת הדלת בפעם הראשונה בדירה החדשה. אנו נשמח לחבר אתכם למובילים הטובים ביותר, ולסייע בהתאמת הפתרונות המיטביים לצרכים הלוגיסטיים שלכם.

בהצלחה!

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות