איך למצוא את השכונה המושלמת למעבר

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

החלטתם לעשות שינוי בחייכם ולעבור לשכונה חדשה. זה לא משנה אם מדובר באותה עיר או במעבר דירה בין ערים, השכונה הבאה שתבחרו חייבת להיות השכונה המושלמת, כזאת שמתאימה לאורח החיים שלכם והצרכים של המשפחה כעת ובעתיד. אז איך למצוא את השכונה המושלמת למעבר? הנה מספר דברים שיעזרו לכם לחשוב ולהחליט בצורה הנכונה.

לחשוב על ההווה אבל גם על העתיד

כאשר מחליטים לעבור דירה ועוד הרבה לפני שמתחילים לחפש חברת הובלות בקריות, בראשון לציון או בכל מקום אחר, צריך כמובן למצוא שכונה שבאמת מתאים לעבור אליה. בבחירת השכונה חשוב מאוד לחשוב לא רק על זמן הווה אלא גם על העתיד. למשל, ייתכן שעכשיו מתאים לכם לרכוש דירה זולה יותר במגדל מגורים, אך התוכנית העתידית שלכם היא בכלל לגור בבית צמוד קרקע בעתיד. על מנת לא לטלטל בעתיד שוב את כל המשפחה ובמיוחד את הילדים, וודאו שבשכונה המיועדת אכן יש תמהיל גם של בתים מהסוג הזה. דוגמאות נוספות הן לוודא שיש היצע של דירות עם מספר חדרים גדול יותר (למקרה שתתרחבו ותגדילו את המשפחה) או תכנון עתידי לפיתוח השכונה.

קירבה לדברים החשובים לכם

עוד היבט חשוב הוא לבדוק שהשכונה המיועדת אכן מעניקה לכם את כל הדברים שחשובים לכם מבחינת מקום מגורים – בתי ספר, גני ילדים, מקומות בילוי, חנויות מתחת לבית וכו'. גם מבחינת תחבורה עליכם לבדוק מראש מספר דברים חשובים:

  • קירבה לצירים ראשיים – אם אתם עובדים מחוץ לעיר, בוודאי שאתם מעוניינים שתוך מספר דקות מהתנעת הרכב כבר תהיו על כביש ראשי בדרך לעבודה.
  • עומסים – ישנן שכונות שרק לצאת מהן עשוי לקחת כ-30 דקות של תסכול! על כן בדקו בעצמכם בבוקר כמה זמן לוקח לצאת מהשכונה ולחזור אליה בערב. הדבר יכול להשפיע גם על האפשרות שלכם למצוא חברת הובלות בחיפה, חולון או בכל עיר אחרת שמאופיינת בצפיפות, בטח ובטח כשמדובר על חברת הובלות בתל אביב.
  • תחבורה ציבורית – בררו האם התחבורה הציבורית בשכונה מפותחת וכוללת קווים שיביאו אתכם למחוז חפצכם במהירות.

כמובן שכל משפחה שמה דגש על דברים אחרים, כתלות במספר הרכבים בבית, אם יש או אין ילדים וכו'. ונדגיש גם שוב את עניין חברת הובלות כשבוחרים שכונה חדשה. נכון, זה לא אמור להיות הקריטריון הכי חשוב, אך עדיין כדאי לקחת בחשבון שלא כל חברת הובלות בירושלים, באר שבע או בכל עיר גדולה אחרת תסכים לקחת את העבודה אם מדובר במקום צפוף, עמוס או עם בעיית חנייה, אליו קשה להגיע עם משאית או מנוף. גם אם כן תמצאו חברה שתסכים, ייתכן שהיא תיגבה מכם מחיר גבוה יותר.

לבחור שכונה עם אופי שמתאים לכם

שכונה היא גם עניין של אופי, שגם בו יש להתחשב. ובמילים אחרות – השכונה העתידית שבה תגורו צריכה להתאים לאופי שלכם מבחינת אופי הקהילה השוכנת בה. ישנן שכונות שהאוכלוסיות בהן מבוגרות או צעירות יותר, חילוניות או בעלות צביון יותר דתי, שקטות יותר או פחות. את המידע הזה תוכלו לקבל משיחות שתערכו עם תושבי המקום, סוכן התיווך או הקבלן שדרכו אתם מבררים על רכישת דירה במקום וכמו כן, באתרי נדל"ן שונים שמדרגים את אופי השכונות השונות לפי דירוג הגולשים. 

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות