מתי לעבור דירה

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

לפעמים מעבר דירה הוא דבר שצריך להתבצע בדחיפות, אך אם יש לכם די זמן להחליט ולקבוע מראש מתי לעבור דירה, אתם בוודאי רוצים לדעת מהו התזמון הטוב ביותר לעשות זאת – בקיץ או בחורף? כמובן שלכל עונה יש את היתרונות והחסרונות שלה מבחינת המעבר ולכן אנחנו כאן על מנת לעשות לכם סדר בעניין, כולל נגיעה בעונות המעבר.

מתי לעבור דירה? אולי בקיץ?

הרבה אנשים טוענים שהתשובה לשאלה מתי לעבור דירה היא בקיץ, כמובן. אך האם זה באמת נכון? ובכן, מעבר קיץ הינו מאוד נפוץ וזאת בשל העובדה שחוזי ההשכרה בדרך כלל נמשכים עד חודשי יולי אוגוסט (בסמוך לתחילת שנת הלימודים של הילדים בספטמבר), מזג האוויר אינו מסכן את התכולה המועברת ולמרבית האנשים יש די זמן להתעסק עם ההובלה בשל חופשות מרוכזות מהעבודה.

ומה החיסרון של הובלות בקיץ? ובכן, קודם כל, החום והלחות! בין אם מדובר על הובלות במרכז ובין אם בצפון וכמובן בדרום – הקיץ בלתי נסבל בישראל ומי שמוביל דירה בקיץ יודע בדיוק עד כמה החום הוא היבט משמעותי. בנוסף, משום הפופולריות של מעבר דירות בקיץ, ההיצע הפנוי של מובילים הינו קטן יותר והמחירים גבוהים בהתאם.

מתי לעבור דירה

מתי לעבור דירה? אולי דווקא בחורף?

בדיוק כמו שיש אנשים שמצדדים בתקופת הקיץ, יש כאלה שיש להם רק תשובה אחת לשאלה מתי לעבור דירה – בחורף, כמובן! מדוע? מאחר ובחורף ישנם הרבה פחות מעברי דירה, כך שהיצע המובילים הפנויים שמשוועים לעבודה הינו גדול והמחירים יורדים משמעותית לעומת הקיץ, למעשה עד לכ-30% בערך וזה מאוד משמעותי. בחורף גם הרבה יותר נעים להתעסק עם ההובלה, מזיעים פחות ואין חום מעיק. אז האם חורף הוא עונה אידאלית למעבר? לא בטוח!

מאחר ואם במקרה "נפלתם" על יום גשום וסוער במיוחד, ייתכן שיום המעבר יידחה, במיוחד אם הזמנתם הובלות עם מנוף, שעדיף לא לעשות בימים סוערים מבחינה בטיחותית. אם הגשם הגיע בהפתעה, החפצים שלכם גם עשויים להירטב ולהינזק. כמובן שאם הזמנתם הובלת חורף, וודאו מראש שהמובילים עוטפים את כל החפצים הרגישים על מנת להגן עליהם מפני הגשם.

ומה לגבי מעבר דירה בעונת מעבר?

התשובה לשאלה מתי לעבור דירה יכולה להיות גם לא בקיץ ולא בחורף אלא בעונת מעבר. על פניו נדמה כי מדובר בתקופות מושלמות למעבר דירה – באביב מאוד נעים וכך גם בסתיו. מעבר לזאת, מחירי ההובלות בסתיו ובאביב אף הם נמוכים לעומת הקיץ אז אם תזמינו שירות הובלות בירושלים במרץ, תוכלו לקבל הצעות מחיר הרבה יותר נמוכות לעומת יולי או אוגוסט שבהם עוברים סטודנטים רבים ומשפחות עם ילדים. אותו הדבר לגבי הובלות בחיפה, תל אביב או בכל מקום אחר.

אז מהם למעשה החסרונות של מעבר בעונת מעבר? ובכן, באביב ובסתיו יש חוסר יציבות מוחלט בישראל מבחינת מזג האוויר. הגשם יכול להפתיע תמיד וכבר ראינו ימים סוערים במיוחד השנה גם באפריל! כל גשם "מקומי" שכזה יכול לגרום לנזק רב לתכולה המועברת. חיסרון נוסף של עונות המעבר הוא החגים. עונות המעבר שלנו משופעות בחגים שאמנם מעניקים לנו ימי חופש וזמן להתעסקות עם המעבר, אך המחיר להובלות בימים אלו הינו גבוה משמעותית אפילו לעומת הקיץ. אז אם תזמינו הובלה בפסח או בחנוכה, תשלמו הרבה יותר וכדאי לקחת זאת בחשבון.      

אז באיזה עונה כדאי לעבור דירה?

בשורה התחתונה, אין באמת תשובה אחת לשאלה באיזה עונה כדאי לעבור דירה. לכל עונה יתרונות וחסרונות משלה, בין אם מדובר על אביב, קיץ, חורף או סתיו. לכן, אם אתם מתלבטים מתי לעבור דירה פשוט קחו את כל ההיבטים בחשבון וקבלו החלטה שבאמת מתאימה ללוחות הזמנים ולתקציב שלכם.

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות