כמה קרטונים צריך למעבר דירה?

  1. GetMoving
  2. /
  3. בלוג

הכנת הדירה להובלה מחייבת אותנו להיערך נכון כמותית ואיכותית מבחינת חומרי האריזה הנדרשים בכדי שהאריזה תעבור בקלות וביעילות. בכתבה הזאת לא נרחיב על מוצרי האריזה השונים בקיימים ונתמקד בתשובה לשאלה כמה קרטוני אריזה אנחנו צריכים למעבר דירה בהתאם למספר החדרים.

רוצים להזמין קרטונים עד הבית? לחצו כאן

קרטונים למעבר דירה

צריכת קרטונים בדירת חדר

דירת חדר מאופיינת לרוחב או דירת חדר בדירת שותפים או דירת חדר עצמאית. הבחנה זו, חשובה מכיוון שעשוי להיות פער משמעותי הצריכת הקרטונים בין השניים. (כמובן באופן יחסי). כלומר, אם מדובר בחדר בדירת שותפים קרוב לוודאי שתכולתכם תסתכם בכ-10 קרטונים גדולים, וזה אומר באורך 55 ס"מ ולמעלה מכך. ניתן גם לכמת את כמות הקרטונים של הבגדים ע"פ גודל הארון, ולפניכם ה"תורה כולה":

ארון דלת אחת לרוב מכיל בין 4-5 מדפים, לכן תצטרכו עבור ארון מסוג זה, 5 קרטונים. ארון מסוג 2 דלתות יכיל כ-8 עד 10 מדפים, לכן תצטרכו כ-10 קרטונים גדולים. הכלל הוא בעצם כמעט קרטון אחד על כל מדף שיש לכם.

לקחנו בחשבון גם ארונות הזזה, שנכון יהיה לומר לגביהם כי ברוב המקרים הם רחבים יותר מארון פתיחה סטנדרטי ועל כן עשויים, אך לא בהכרח להכיל כ-20% יותר תכולה ועל כן במקום 10 קרטונים, יכילו 12 קרטונים. אך אין הדבר כך באמת בפועל. זאת משום שהמדפים בהם רחבים יותר ועמוקים יותר ולא ניתן לסדר בהם בגדים ביעילות כמו במדפים צרים ועל כן התכולה מפוזרת על פני שטח גדול יותר. כך שבשורה התחתונה הם יכילו את אותה כמות הבגדים שציינו לגבי ארון פתיחה 2 דלתות סטנדרטי. ולסיכום, עבור ארון 2 דלתות, לא משנה מאיזה סוג לא תצטרכו יותר מ-10 קרטונים.

נחזור לכמות הקרטונים הנדרשים לדירת חדר שאינה בדירת שותפים- ההמלצה שלנו היא פשוט לחשב:
1.    עבור כל דלת ארון – עד 5 קרטונים (ייתכן גם 4 יספיקו, תלוי כמה הארון שלכם דחוס בבגדים)
2.    עבור איסוף מוצרי אמבטיה, שמפו, סבונים, מוצרי קוסמטיקה, היגיינה למיניה – 1 קרטון לגבר הממוצע ועד 5 קרטונים לאשה הממוצעת. 
3.    עבור מטבח קטן יש להכין כ-5 קרטונים לפחות, בעוד שעבור מטבח רגיל ומאובזר יחסית, יש להצטייד בכ-10 קרטונים. רצוי שאלה יהיו מסוג דו גלי, מכיוון שהם חזקים יותר ומותאמים לנשיאת משקלים כבדים.

לסיכום, חדר בדירת שותפים יצריך אתכם להצטייד מראש בין 12 ל-15 קרטוני אריזה איכותיים למעבר דירה. דירת חדר סטנדרטית, תצריך בין 15 קרטונים ל-20 קרטונים.

ממוצע הקרטונים הנדרשים להעברת דירת 2 חדרים?

דירת 2 חדרים, מאובזרת בד"כ יותר באופן משמעותי מדירת חדר ונאגר בה הרבה יותר פיצפק'עס בחללי הבית. על כן, מניסיוננו, הממוצע בענף הוא 30 קרטונים. גם כאן יש חלוקה מומלצת לפחות לשני סוגים עיקריים: קרטון גדול חד גלי, וקרטון בינוני (החל מ-50 ס"מ אורך ועד 60 ס"מ) מסוג דו גלי לכלי מטבח וספרים.

כמה קרטונים לזוג לעומת יחיד

כאשר מדובר בבני זוג הגרים ביחד, קרוב לוודאי שכמות הבגדים תהיה כפולה מאדם יחיד הגר בדירת 2 חדרים וסביר יהיה להניח כי, נמצא הבדלים בין כמות האבזור של אדם אחד לאחר. כך שבעוד האחד מבשל הרבה בבית ויש לו את רוב מוצרי החשמל, הקערות, הסירים, המחבתות, הצלחות והכוסות, לאחר יהיה מטבח כמעט ריק, כי אינו חובב בישול ונוטה לצרוך מזון מוכן, ועל כן האבזור יהיה דליל ולא יהיה לו צורך ביותר מ-5 קרטונים.

לסיכום, הממוצע למטבח בדירת 2 חדרים הוא כ-10 קרטונים. עם זאת, חשוב לזכור כי ממוצע הוא חישוב האמצע בין כמות צריכה גבוהה של קרטונים של לקוח אחד לעומת כמות נמוכה יותר של צריכה אצל לקוח אחר. זאת אומרת, שאם אתם יודעים, כי באופן יחסי, המטבח שלכם גדול יותר ומאובזר יותר ביחס לדירת 2 חדרים סטנדרטית, כדאי לקחת בחשבון עד 4-5 קרטונים נוספים, ובסה"כ 14-15 קרטונים.

כמה קרטונים צריך לאריזת דירת 3 חדרים

בדירת 3 חדרים מספר הקרטונים הנדרש להכנת הבית למעבר כמו שצריך קופצת מעט משמעותית מ-30 קרטונים לדירת 2 חדרים ל-50 קרטונים לדירת 3 חדרים. זכרו כי לא מדובר בממוצע דימיוני, אלא בשכיח! מונח זה חשוב וכדאי מאד לדעת אחת ולתמיד מה ההבדל:

ממוצע הוא למעשה מספר דימיוני, הוא למעשה "המרכז", נקודת האמצע של מספרים שונים. כך למשל, אם לאדם א' יש 10 סוכריות, לאדם ב' 20 סוכריות, הממוצע יהיה 15. 10+20 לחלק ל-2. לעומת זאת, שכיח, זהו המצב המופיע הרבה הכי פעמים. למשל: לאדם א' 10 סוכריות לאדם ב' 10 סוכריות ולאדם ג' 20 סוכריות, במקרה זה השכיח יהיה 20.

ולמה הסברנו את כל זה, בכדי להסביר ולדייק, כי השכיח, במקרה שלנו מייצג את רוב האנשים שיש להם דירת 3 חדרים רוכשים חבילת 3 חדרים למעבר דיה המכילה 30 קרטונים. יתרה מכך, ברוב המקרים החבילה מספיקה לאריזת הדירה ואינם חורגים מהכמות השכיחה.

כלל הזהב: עבור כל חדר נוסף הוסיפו 10 ארגזים בממוצע

הכלל הבא לרוב מתיישב היטב עם מבחן המציאות שערכנו: עבור כל חדר נוסף מעל דירת 3 חדרים תהיה תוספת של 10 קרטונים בבית הנורמלי והסטנדרטי. אם ידוע לכם שברשותכם בית דחוס, או שאתם אספנים, או אלטיזעחן, או סתם אוספי זבל  בלי די שאוהבים לאחסן לשעות חירום, לשעות מלחמה ושלום, אין הכללים במאמר רלוונטיים לגביכם.

חשוב חשוב לציין, כי כאשר מדובר בבתים פרטיים יש להוסיף על הנאמר כ-20% נוספים. בתים פרטיים מאופיינים בשטחי אחסון גדולים יותר מדירות, ואף חללים רבים יותר המביאים בסופו של יום לכמות תכולה רבה יותר ומכאן גם לכמות ארגזים או קרטונים גדולה יותר.

מקווים שעזרנו, גטמובינג מאחלים לכם מעבר נפלא. - רוצים להזמין קרטונים עד הבית? לחצו כאן

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות