רשימת ציוד למעבר דירה

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

לפניכם 5 דברים שכדאי שצריך לעשות לפני עזיבת הדירה, הבית או המשרד ו-5 דברים שצריך לקנות בכדי להיות מוכנים להובלה שזוהי רשימת הציוד שלכם. אנו ממליצים להדפיס את רשימת הציוד שצריך לקנות ולעשות ולסמן בוצע ליד כל אחת מהמשימות:

רכישת ציוד למעבר דירה - 5 העיקריים

לפני הגעת היום הגדול בו קבעתם עם חברת הובלה, כדאי שתצטיידו במוצרי אריזה טובים ואיכותיים ושלא יחסר לכם דבר. דאגו להכין הכל מראש כך שלא תתעכבו באריזת התכולה ותהיו מוכנים וארוזים מראש ובצורה נכונה.

אך רגע לפני פירוט רשימת מוצרי האריזה הנדרשים (קרטונים, דבק, נייר אריזה, ניילון בועות, אקדח דבק ושקי באלה) אם עוד לא מצאתם חברת הובלה מומלצת למעבר דירה לחצו על הכפתור "פתח מכרז" המופיע מעל הכתבה או הקליקו על הובלות שמפנה ל- דף הבית ותתחילו להשוות מחירי הובלות ולבחור בהצעה הזולה והמשתלמת ביותר שתופיע לכם בסיום ההשוואה. חשוב לדעת: ההשוואה חינמית ואינה כרוכה בתשלום.

קרטונים לאריזת תכולה

בכדי לארוז את תכולת הבית תזדקקו לקרטונים מסוגים שונים בגלל משקל הפריטים. כלומר, לתכולת מטבח שזה צלחות, כוסות, סירים, כלי הגשה, סכו"ם וכו' תצטרכו קרטון דו גלי ולא קרטון חד גלי. פירוש הדבר הוא שקרטון דו גלי הוא כפול בעובי, קשיח יותר ומיועד להובלת משקל גבוהה יותר. לצורך אריזת תכולה כגון בגדים, מגבות, סדינים, צעצועים וכו' תצטרכו קרטון רגיל מסוג קרטון חד גלי. קרטון זה הוא לרוב גדול יותר מקרטון דו גלי במספק סנטימטרים בודדים וברוב המקרים גודלו יהיה אורך 60 ס"מ, רוחבב 40 ס"מ ועומק (גובה) גם כן 40 ס"מ.

לא בכדי התחלנו את מאמר רשימת ציוד למעבר דירה דווקא בהצטיידות בקרטונים מכיוון שהם החשובים ביותר ומהווים את הדרך הטובה ביותר לארוז תכולה. מחיר קרטון בגודל 60*40*40 ס"מ נע בין 6 ש"ח ועד 10 ש"ח ברוב אתרי האינטרנט, אך בחנות מוצרי האריזה שלנו מובטח לכם המחיר הנמוך והזול ביותר- בדקו והשוו. אנו ממליצים לכם תמיד לקנות חבילה למעבר דירה בלחיצה על הקישור הזה כך שתיהנו ממחיר מוזל מאשר לקנות כל פריט מהרשימה בנפרד.

קרטונים לאריזה ומעבר דירה

דבק מסקינטייפ לסגירת הקרטונים

אם אתם רוכשים חבילת מעבר קרוב לוודאי שכבר יש לכם כמות גלילי דבק התואמת את מספר הקרטונים שרכשתם. אם החלטתם לקנות קרטונים שלא במסגרת מארז חסכון אתם תצטרכו גליל דבק מסקינטייפ באורך 60 מטר על כל 20 קרטונים. אם תרכשו את גליל הדבק העבה יותר המכיל כ-110 או 120 מטר הוא צפוי להספיק לכם לכ-40 קרטונים. מארזי החסכון נמכרים על פי התאמה ממוצעת למספר חדרי הבית. כך למשל, תמצאו חבילת חומרי אריזה לדירת חדר, לדירת 2 חדרים, לדירת 3 חדרים וכך הלאה.


גם בחבילות החסכון יש שני סוגים עיקריים: חביחת חסכון בסיסית וחבילת חסכון מורחבת. הבסיסית כוללת קרטונים ודבק בלבד, בעוד השניה כוללת קרטונים, דב', נייר אריזה וגליל ניילון בועות המהווה את רשימת הציוד למעבר דירה המלאה. תמיד תוכלו להוסיף גם על חבילת החסכון המורחבת פריטים לא מיותרים כלל כמו אקדח לסרט דבק, כמו שקיות ואקום, עגלת משא, כלי עבודה כמו מברגות ומקדחות, ברגים, דיבלים, מתקנים לייבוש כלים, חומרי ניקיון, הרחקת מזיקים ועוד.

דבק מסקינטייפ

אקדח דבק למסקנטייפ – לסרט דבק

אחד הדברים שיקלו עליכם את מלאכת סגירת הקרטונים הוא המתקן לגליל הדבק, כך שלא תצטרכו כל רגע לחפש את קצה הדבק, כי זה ממש מעצבן. האקדח הזה צפוי לעלות לכם כ-25 ₪, אבל כדאי לבדוק את המחיר המעודכן של ידית אחיזה לסרט דבק בלחיצה על הקישור זה.

נייר אריזה לכלי מטבח

נייר אריזה מיועד לבידוד כלי מטבח כמו כוסות וכלי הגשה קטנים וקעריות. את הנייר אל תצמידו לכוס כאילו ואתם עוטפים מתנה, אלא להיפך תכווצ'צ'ו את הנייר בצורה הכי מכוערת שאתם יכולים כך שיווצר נפח לאריזה. לאחר שסיימתם לעטוף את כל הכוסות וכלי ההגשה הקטנים בנייר אריזה אל תשכחו לרשום על הקרטון - שביר מכל צדדי הקרטון, כך שצוות המובילים המומלצים שהזמנתם לא יפספסו שמדובר בקרטון שביר וינקטו במשנה זהירות.

נייר אריזה מגיע לרוב בחבילות של 100 דפי נייר או 200 דפי נייר וזה תלוי כמה כלים יש לכם לארוז. אם אתם אורזים דירה ממוצעת של חדר עד 2, יספיק לכם 100 דפי נייר. אם יותר מזה, אנו ממליצים לכם לקנות את המארז הגדול. רשימת ציוד למעבר דירה דומה לרשימת מכולת וחשובה לא פחות. אם לא תרשמו את הדברים מראש, אתם עשויים לשכוח דברים חשובים או לחילופין, לקנות הרבה דברים שלא בטוח שבאמת תשתמשו.

ניילון בועות

ניילון בועות גם כן מגיע בגדלים שונים במידות אורך שונות ובמידות רוחב גלי שונה. כך למעשה תוכלו להזמין גליל ניילון בועות ברוחב חצי מטר – 0.5 מטר או לחילופין ברוחב 1 מטר. כמו כן, תוכלו להזמין גליל באורך 25 מטר או גליל בארוך 75 מטר.  ברוב החברות אם לא בכולן, סביר להניח שלא תמצאו גליל באורך 50 מטר כי יש לו ביקוש קטן וכמעט לא מייצרים גליל באורך כזה.

גליל ניילון בועות הוא אחד ממוצרי האריזה החשובים ביותר באריזת תכולת בית, משרד או דירה. הוא יוצר שכבת הגנה  טובה יותר מנייר אריזה ומשמש לעיטוף לא רק של כלי מטבח אלא של כלי נוי, כדים, תמונות, טלוויזיות, פסלים ועוד הרבה דברים שדורשים מיגון איכותי.

ניילון בועות (פצפצים)

שקי באלה – לצעצועים ושמעטס

לסיום המאמר הסופר חשוב הזה, אני אתן לכם את טיפ המאה: קוראים לזה שקי באלה. הם שקים בנפח של אחד קוב, כלומר, מטר על מטר על מטר. אתם בוודאי מכירים אותם מתחום הבניה ורואים אותם מלאים בחול או טיט. 

אך לא בחול וטיט אנו עוסקים אלא במעבר דירה ולכן  בשקים אלה תכניסו את כל הסדינים, הכריות, הצעצועים, ועוד הרבה דברים שאין לכם מושג איך להכניס אותם לקרטון. אני מבטיח לך שתברכו אותי על הקניה הזו. אני עצמי לא יכול לעבור דירה בלי כמה שקים כאלה שמלאים עד גדותיהם. לרכישה של שקי באלה למעבר דירה לחצו כאן.

התנתקות מספקי שירות – 5 עיקריים

אז מגיע הרגע שבו אתם צריכים לפנות את הדירה או הבית הישנים שלכם. לצורך כך תצטרכו להתנתק מספקים מסוימים או להודיע להם על העתקת מגוריכם. ההמלצה שלנו היא לבצע התנתקות כך תוכלו לקבל הטבת הצטרפות ללקוחות חדשים, דבר שלא תקבלו כאשר תעתיקו את השירות לכתובת החדשה.

התנתקות מספק האינטרנט

קרוב לוודאי שאתם מנויים על בזק, הוט, סלקום וזה לא באמת משנה עם מי אתם מנויים. חייגו אליהם ובקשו להתנתק מהשירות. כשישאלו אתכם לסיבה אמרו שאתם עוברים דירה. הם מיד יגידו לכם שאין צורך להתנתק אלא להעתיק את השירות. בנימוס, ענו שאתם מעוניינים לשקול מעבר לחברה מתחרה אשר מציעה הטבות הצטרפות ומחיר חודשי מוזל יותר.

מיד תקבלו הצעת מחיר זולה יותר. בכל מקרה שלא קיבלתם הוזלה משמעותית במחיר תשתית וספק האינרטנט, בקשו להתנתק. הערה חשובה: אתם יכולים להודיע על תאריך ושעת ההתנתקות מראש גם אם לא אמרו לכם את זה. לדוגמה, אם אתם עוזבים את הדירה בתאריך 20.1.2022, בקשו להתנתק מהשירות בתאריך ה-19.1.2022 בשעה 12:00 בלילה. כך תוכלו ליהנות מחיבור האינטרנט עד הרגע האחרון ממש. באפשרותכם גם לא לחייג אליהם ולהימנע מהמתנה בטלפון ולהכנס לאתרים שמאפשרים לכם להתנתק משירותים מבלי לחכות לנציג: לדוגמה אתר "נתק אותי", אתר "נתק" . השירות באתרים אלה אינו כרוך בתשלום.

התנתקות מספק כבלים

בדיוק כפי שהסברנו לגבי התנתקות מספק אינרטרנט כך תעשו גם לגבי ספק הכבלים שלכם. זכרו! גם אם אתם מרוצים מספק הכבלים שלכם ולא משנה אם זה הוט, סלקום טיוי, יס או אחר, בקשו להתנתק בכדי שתקבלו הטבות של מצטרפים חדשים. הקישור שנתנו לכם בסעיף הקודם תקפים גם להתנתקות מספקי הכבלים.

העברת חשבון חשמל

העברת חשבון חשמל הוא אחד הדברים הפשוטים ביותר לעשיה ותוכלו לעשות זאת ממש בבוקר ההובלה בזמן שצוות חברת ההובלה מעמיס את תכולת הבית שלכם. מה שצריך לעשות הוא לחייג למוקד חברת חשמל בטלפון 103 או להכנס לאתר חברת החשמל בלחיצה על הקישור ולבצע העברת משתמשים און ליין.

בכל מקרה התהליך מאד פשוט ומתחלק ל-2 שלבים:
בשלב הראשון אשר תדרשו לקרוא את המספר הרשום במונה בארון החשמל של חברת החשמל ולשלם את חשבונכם. בשלב השני, תעבירו את השיחה לנכנס לדירה במקומכם או תאמרו לו ליצור קשר עם חברת החשמל ולקבל על עצמו את העברת שם המשתמש. אל תלחצו משני שלבים אלו, שכן הם פשוטים מאד ומהירים מאד ולא יעכבו אתכם כלל.


חילופי מחזיקים בארנונה

החלפת מחזיקים בארנונה קצת יותר מורכבת מהערת משתמש חשמל  ונפרט מדוע על ידי חלוקת הנושא ל-2:
1.    החלפת מחזיקים בנכס כאשר את השוכרים: אם אתם שוכרים נכס, לא תוכלו להעביר את הנכס לשוכרים החדשים ויהיה עליכם להצהיר באתר העירייה את תאריך עזיבתכם את הנכס שבועיים לפני המעבר, כך שהם יערכו מראש את חשבון הארנונה שישילח לכך עד לתאריך עזיבתכם ולא את חשבון הארנונה הדו חודשי הרגיל. 

כעת כל שנותר, כבר מוטל על בעל הנכס ולא עליכם. אתם העברתם את שם מחזיקי הנכס חזרה לבעל הנכס והוא כבר ישבור את הראש על מי ברצונו לרשום את המחזיק החדש. דבר חשוב: לצורך סגירת חשבון ארנונה תצטרכו לצרף לאתר העירייה מסמך המעיד על סיום השכירות. גם אם אתם עוזבים את הדירה מוקדם מהנקוב בהסכם השכירות, צרפו מכתב חתום בינכם לבין בעל הנכס המעיד על סיום מוקדם של החוזה. (אין צורך לצרף גם את הסכם השכירות).

2.    החלפת מחזיקים בנכס כאשר אתם בעלי הנכס: אם אתם בעלי הנכס כל שנדרש לעשות זה להכנס לאתר העירייה בעיר מגוריכם על ידי חיפוש בגוגל העברת מחזיקים ארנונה ושם העיר לצרף הסכם שכירות או מכירה של הנכס שאתם עוזבים ולציין למי אתם מעבירים את ההחזקה בנכס מבחינת תשלום הארנונה והתחייבויות העירייה.

התנתקות מספק גז

אם יש לכם שימוש בגז בלונים כל שעליכם לעשות הוא להכנס לאתר אחד הספקיות אמישרגז או פזגז ולבקש העברת משתמש והפסקת קבלת השירותים.
לביטול קבלת שירות מאמישרגז לחצו על הקישור הבא ועקבו אחר ההוראות.
לביטול קבלת שירות מפזגז לחצו על הקישור הבא ועקבו אחר ההנחיות גם כן.

ההבדל בין התנתקות כאשר יש לכם בלונים לבין התנתקות מגז מרכזי מעט שונה מכיוון שאם רכשתם בלונים יש פרוצידורה של מכירת בלון הגז לדייר הנכנס. לעומת זאת בעת החלפת משתמש גז בגז מרכזי משותף  בבניין יש להחליף את שם הצרכן בלבד בכפוף לצירוף חוזה שכירות או מכר.

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות