תקציב למעבר דירה – מה צריך לקחת בחשבון?

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

אם החלטתם לעבור דירה, כדאי מאוד שתתייחסו למעבר בצורה מחושבת ומושכלת בעזרת תכנון תקציב נכון. כפי שתבינו מייד, תקציב למעבר דירה צריך לכלול לא רק את עלויות חברת ההובלה אלא גם היבטים חשובים נוספים. אז כמה כסף עולה בפועל לעבור דירה ואיך ניתן לחסוך מבלי לפגום בתהליך ההובלה? הישארו עימנו ותקבלו את התשובות.

תקציב למעבר דירה – מה הוא כולל?

מעבר הדירה כולל כל מיני עלויות שיש לקחת בחשבון וכדאי מאוד להיות מודעים אליהן על מנת שלא להיות מופתעים מההוצאה ברגע האמת. אנחנו ממליצים על הכנת תקציב למעבר דירה בקובץ אקסל מסודר שיכלול את כל ההיבטים שקובעים את העלויות. תקציב למעבר דירה צריך לכלול את ההיבטים הבאים:

  • סכום ההובלההובלות בתל אביב יותר יקרות מאשר הובלות בקריות. נתון זה אינו בר שינוי מבחינתכם, אך כן חשוב להיות מודעים מראש לפי מה נקבעים המחירים בתחום ההובלות: למשל, מספר החדרים, מועד ההובלה בשנה, מיקום גיאוגרפי, מרחק נסיעה וסך כל מאפייני התכולה. בנוסף קיימת עלות נוספת ככל שהדירות ממקומות גבוה יותר ללא מעלית או כשהמעלית אינה מתאימה לצרכי ההובלה.
  • אמצעי הובלה – אם תזמינו מנוף, אמנם תיהנו מהובלה הרבה יותר מהירה ובטוחה, אך הדבר יעלה לכם בערך כ-400 שקלים לכל שעת מנוף.
  • מוצרי אריזהתקציב למעבר דירה צריך לכלול גם את מוצרי האריזה. תצטרכו לדאוג לקרטונים (בערך 60 קרטונים לדירת 4 חדרים רגילה), ניירות דבק, ניילוני פצפצים וניירות ייעודיים לאריזה. מחיר קרטון נע בין 5 ל-6 שקלים וגם מוצרי האריזה יגזלו מכם עשרות עד מאות שקלים כתלות בכמות ובאיכות שלהם.
  • טיפים למובילים – אמנם לא מדובר בחובה אך המשותף להזמנת הובלות באשקלון, חיפה, ירושלים, באר שבע או בכל מקום אחר הוא נושא הטיפים למובילים. אם הם עשו עבודה טובה ולשביעות רצונכם, נהוג להעניק כ-100 שקלים בערך לכל עובד (כולל הנהג). 

בנוסף, אם אובדן יום עבודה מבחינתכם אומר אובדן הכנסה לאותו היום, רשמו את אותה ההוצאה בחישוב סך העלויות. 

הכנת תקציב למעבר דירה – כך תוכלו לחסוך בהוצאות

ראשית כל, אם יום עבודה שלכם שווה כסף ולא אובדן יום חופש בלבד, אולי כדאי לכם להסתייע באנשי מקצוע לאורך כל ההובלה. למשל, מלבד הזמנת חברת הובלות בנתניה, חולון, כפר סבא או בכל מקום אחר שמעניין אתכם, תוכלו להזמין גם שירותי אריזת דירות שיחסכו לכם זמן ובעקבות כך גם כסף. בכל הקשור לנושא חברת ההובלה, כדאי לכם מאוד להסתייע בשירות שמיועד לחסוך לכם כסף ולא רק למצוא חברת הובלות פנויה. השירות המומלץ הוא אתרים שדרכם מתבצע מכרז בין מובילים אמינים ומקצועיים על ההובלה שלכם וזאת לאחר מילוי פרטים מראש. כל תקציב למעבר דירה יקוצץ משמעותית אם תשתמשו בדרך הזאת.

מעבר לזאת, תקציב למעבר דירה יכול בהחלט להפוך לחסכוני יותר כאשר מזמינים מוצרי אריזה דרך נותני שירות שמתמחים בכך ואף מציעים אריזות הובלה מיוחדות שכוללות את כל הציוד הדרוש במחירים משתלמים מאוד. כמו כן, אם תוכלו להיות גמישים בתאריך ההובלה ואפילו בשעת ההובלה, תגלו שאתם מקבלים הצעות מחיר הרבה יותר משתלמות שבסופו של דבר יחסכו לכם לא מעט כסף.

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות