תשלום על הובלה בכרטיס אשראי

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

באנו לעשות את החיים קלים ולאפשר לכם לבצע את ההובלה בתשלומים באמצעות כרטיס האשראי שלכם. חלק מחברות ההובלה שלנו מקבלות כרטיס אשראי לתשלום עבור ההובלה ותוכלו לראות בדף התוצאות מי מהן מקבלות תשלום במזומן, מי מקבלת תשלום הובלה בביט ומי מקבלת תשלום הובלה באשראי ומאפשרת גם את חלוקת התשלום למספר תשלומים.

מחיר ממוצע של הובלת דירה בישראל נע סביב ה- 2,300 ₪ בממוצע שנתי. חשוב לדעת כי מחיר ממוצע זה הוא ממוצע בין הובלת פריטים בודדים ודירות ולא כולל נתוני הובלת משרדים, מפעלים ואחרים. כלומר, אם היינו מציגים רק את המחיר הממוצע להובלת דירות ובתים היינו מדברים על סכום גבוה יותר של כ-2,700 ₪ להובלה ממוצעת.

בשונה משנים עברו בהן רוב חברות ההובלה גבו את התשלום עבור שירותי ההובלה במזומן או בצ'קים, כיום אין הדבר שכיח כלל ורוב חברות הובלה אינן מקבלות שקים כלל וכלל. התשלום השכיח ביותר כיום הוא מזומן, העברה בביט וכרטיס אשראי.

תשלום הובלה בכרטיס אשראי הוא הנוח ביותר עבור אלו שמתעצלים ללכת לכספומט למשוף כסף או שכחו בכלל איך זה להשתמש במזומן. תשלום הובלה בכרטיס אשראי לא חייב להיות בעסקת תשלומים ויכול להיות תשלום אחד שיורד במועד שהגדרתם בבנק שלכם. רוב כרטיסי האשראי מחייבים את חשבון הבנק בתאריכים 2,10,15 ו-20 לחודש. אם כן, תשלום הובלה בכרטיס אשראי הוא אמצעי נוח ובטוח להעביר כסף לחברת ההובלה וגם  אמצעי תשלום מתועד ובלתי ניתן להכחשה.

הובלות עם גט-מובינג

הובלה במספר תשלומים בכרטיס אשראי

חברות המאפשרות  תשלום הובלה בכרטיס אשראי לרוב מאפשרות גם את חלוקת סכום ההובלה לתשלומים וברוב המקרים עד תשלום 1 לא תשלמו ריבית. חלוקת תשלום ההובלה לתשלומים יהיה לרוב בעסקת קרדיט. כלומר, על חשבונכם: אתם אלו שתשלמו את הריבית על החלוקה לתשלומים על פי הגדרות הבנק שלכם בעסקה.

הובלה בכרטיס אשראי בתשלומים נראית הדבר הכי נוח שיש אבל, עליה וקוץ בה ולא תמיד יהיה זה נכון לחלק לתשלומים. בואו נבחן מתי כדאי לחלק  עסקה לתשלומים ומתי עדיף לשלם במזומן, בביט או אפילו לשלם את ההובלה בהעברה בנקאית.


למי מתאים תשלום על הובלה בכרטיס אשראי?

נראה כי אין דבר יותר נוח מלשלם עסקה בסך 2,800 ₪  ב-4 תשלומים ולשלם רק 700 ₪ בחודש.  לרוב, חלוקת תשלום הובלה בכ. אשראי היא ברירת מחדל לאלו מאתנו שקשה להתמודד עם הוצאה כזו בפעימה אחת. אבל, אם נאמר את האמת, זה הדבר הגרוע ביותר שמעוטי יכולת יכולים לעשות. תשלום בכרטיס אשראי לא באמת נועד לעזור לנו להתנהל בקלות, אלא נועד להכשיל אותנו ולגבות מאתנו ריביות בכדי להעשיר את העשירים ולהפוך את ה"עניים" לעניים יותר.

תשלום בכרטיס אשראי מייצר לנו מציאות כוזבת לפיה יש לנו יותר כסף ממה שיש לנו בפועל. לדוגמה, קיבלנו משכורת בסך 10,000 ₪ החודש והגיע תאריך ההובלה בו עלי לשלם 2,800 ₪. אילו היינו משלמים עבור ההובלה במזומן היה לנו בחשבון הבנק 7,200 ₪. כעת, מכיוון שחילקתנו את העסקה ל-4  תשלומים בקרדיט, יוותר בחשבוננו לאחר מועד החיוב הקרוב סך של 9,300 ₪. הסכום הזה לא באמת קיים בחשבוננו, מכיוון שאנו חייבים 3 תשלומים נוספים בסך 700 ₪ כ"א ובסה"כ 2,100 ש"ח. את הכסף שחילקנו לתשלומים אשר עדיין מופיע בחשבוננו אנו נוטים לבזבז ומוציאים אותו על דברים אחרים. למעשה, יצרנו מינוס עליו אנחנו משלם שוב פעם ריבית וחוזר חלילה.

המסקנה הברורה והפשוטה היא שרק לבעלי מעמד כלכלי גבוה – עשירים, שסטטוס מצב חשבון העובר ושב שלהם נמצא ביתרת זכות תמידית, מתאים תשלום על הובלה בכ. אשראי בתשלומים ולא למעמד הנמוך שהעו"ש שלו נמצא במינוס תמידי.

לעיתים רחוקות, מה שקורה בפועל הוא שאין לנו באמת ברירה ואנחנו חייבים לחלק את תשלום ההובלה בכרטיס אשראי במס' תשלומים גם אם נשלם ריבית גבוהה. הדבר נובע לא רק מההתנהלות הכושלת שלנו את כלכלת המשפחה, אלא בעיקר משיטת הכלכלה העולמית המשעבדת במכוון את אזרחיה לחיים תחת חובות באמצעות מיסים, מע"מ, תשלומי חשמל, ארנונה, מים, תשלום עבור "חינוך", תשלום עבור חניה, תשלום אגרת רכב והרשימה רחוקה מלהסתיים.
במקרה ובאמת אין לנו ברירה ואנחנו חייבים לעבור דירה וחייבים שירותי הובלה ואין לנו איך לשלם על ההובלה בתשלום אחד מזומן, גם אנחנו נמנים עם אלה שמתאים להם תשלום על הובלה בכרטיס אשראי לצערנו הרב.

תשלום הובלה בכרטיס אשראי או בביט מה עדיף?

מי באמת משלם את העלויות של העברת כספי בביט? המשלם או המקבל? על פי מחקר קצר שעשינו גילינו שמקבל הכסף משלם את העמלה. אז וודאי אתם חושבים בליבכם "מה אכפת לי", נכון? אז זהו שלא נכון. גם אם נראה שחברת ההובלה תספוג את עלות העברת הביט, טעות בידכם. אתם אלו שתשלמו את מחיר העברת הכספים בביט כי מקבל הכסף כבר ידאג לגלם לכם את ההוצאה שלו במחיר ההובלה. 

הדבר נכון לא רק לגבי תשלום על הובלה בביט כי אם בכל תשלום שאתם עושים לכל בית עסק. הרי לא חשבתם אפילו לרגע קטן שבנק הפועלים השקיע כמה עשרות או מאות מיליוני שקלים מבלי להרוויח מכך יותר משהרוויח עליכם עד היום.  אתם לא באמת מאמינים שמישהו פועל באמת לחסוך לנו בהוצאות. הידעתם למשל שבנק ישראל מסייע לביט ולבנק הפועלים בהסדרת העסקאות עם ויזה ומסטרקרד וחוסך בכך 100 מיליון ₪ בשנה?

הידעתם בכלל שאפליקציית ביט שייכת לבנק הפועלים? הידעתם שביט מגלגלת 3.3 מיליארד ₪ בשנה על פי הדיווחים? (יש להטיל ספק בכל דיווח גם אם הוא רשמי וגם אם כתוב באחד מאתרי החדשות הגדולים).

אז הבנו שבסופו של דבר אתם משלמים את הריבית על כל תשלום הובלה בעסקת קרדיט בכרטיס אשראי או  שאתם משלמים את עמלת הפעולה עבור התשלום בביט. כך או כך, נשכרים לא יצאנו, אלא, נפסדים בשני הדרכים. 


מסקנות כיצד כדאי לשלם על הובלה

המסקנה שלנו היא חד משמעית וכנה ועשויה להרתיח את כל הגופים הגדולים במשק אבל לא באמת אכפת לנו. אנחנו נגיד לכם את האמת ורק את האמת: הובלה כדאי לשלם במזומן. למרות שחלק מחברות ההובלה בגט-מובינג מאפשרות לכם לשלם בביט, חלקן מאפשרות תשלום הובלה בכרטיס אשראי, אנחנו נחזור ונמליץ לכם לשלם על הובלה במזומן. יותר מזה, אנחנו ממליצים לכם לנהל את משק הבית כולו רק במזומן. מה שהרווחתם זה מה שיש לכם להוציא באמת. 

להלן דוגמה להתנהלות כלכלית נכונה: נניח ואין לכם כסף לקנות מקרר ואתם רוצים להחליף את הישן למשהו חדש, שקט יותר, חסכוני ויפה יותר, מה עושים? חוסכים בצד כל חודש 100 ₪ וכשיהיה לכם את הסכום הנדרש לקניית מקרר, רק אז רוכשים מקרר. אל תתפתו לקנות עכשיו ולחלק את העסקה ל-36 תשלומים בכרטיס אשראי. לא יקרה כלום אם תחכו עם המקרר, עם הנופש, עם הבגדים או מה שזה לא יהיה, עד שבאמת יהיה לכם כסף אמיתי לשלם ולא בחלוקה לתשלומים. רק כך תשתחררו מהעבדות באמת. המלצה נוספת וממש לא קשורה לאתר GetMoving אבל בהחלט קשורה לנושא התנהלות נכונה בכלכלת הבית היא: כאשר חסר לכם כסף להתנהל בשגרת החיים וכבר צמצמתם את כל המותרות אבל עדיין מתקשים לסגור את החודש, הדרך היחידה שעומדת בפניכם היא להגדיל את ההכנסות של הבית. זכרו! תמיד אפשר להגדיל הכנסות. אין דבר כזה אני לא יכול. תמיד אפשר להחליף עבודה, תמיד אפשר לדרוש שכר גבוה יותר. הסוד טמון באמונה שלכם בעצמכם.

כרטיס אשראי הוא חולה רעה, בדיוק כמו חברתה החולה הרעה השניה, הנקראת - הלוואה בבנק. אמנם זה לא המקום לעשות שיעור בכלכלה, אבל אנו יותר משמח לתת לכם את טיפ חייכם ולא רק המלצה שלא לשלם על הובלה באשראי אלא אל תשלמו דבר באשראי: נהלו את כלכלת הבית שלכם במזומן. גזרו את כרטיס האשראי, מחקו אפליקציות להעברת תשלומים ובבוא היום אתם תודו לנו על זה. זה לא רק שיהיה לכם יותר כסף, אלא יהיה לכם שקט נפשי שלא ניתן לרכוש בכסף.

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות