מעבר דירה בפעם הראשונה

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

מעבר דירה בפעם הראשונה נראה מלחיץ רק במבט ראשון, אך לאחר שתקראו את המדריך למעבר דירה שלנו, הכל יזרום בצורה חלקה, ללא תקלות וללא מכשולים. אז קדימה, בואו נצלול למדריך  הטוב ביותר והמפורט ביותר שמסביר צעד אחר צעד, כיצד מתכוננים נכון למעבר דירה בפעם הראשונה.

תאריך מעבר דירה סופי

אנשים רבים רצים לבדוק עלויות עוד לפני שיש להם תאריך הובלה סופי וזו השגיאה הראשונה שלהם. במעבר דירה בפעם הראשונה אין הכרח שתהיו התמימים שעושים בדיקות שנה וחצי שנה לפני. אין כל צורך לבדוק דבר וחצי דבר לפני שאתם יודעים תאריך מעבר מדויק.  הסיבה לכך היא  שמחירים בענף ההובלה משתנים במהירות, אפילו תוך ימים בודדים. לדוגמה, הובלת דירה ב-24 ביולי תעלה פחות מהובלת דירה ב-30 ביולי וב-31 ביולי שהם הימים המבוקשים ביותר בחודש יולי. אז כלל ראשון- מתחילים באיתור חברת הובלה רק כאשר תאריך מעבר הדירה סופי ומוחלט.

אם כך, אתם וודאי רוצים לדעת כמה זמן לפני המעבר יש להתחיל להשוות ולאתר חברת הובלה? התשובה היא בין שבועיים עד שלושה שבועות לפני. לעתים יספיקו לכם גם מספר ימים בודדים, אך בחודשי השיא שהם חודשים יולי ואוגוסט כדאי להתחיל כפי שאמרנו, שחס וחלילה לא תתקעו בלי מוביל ותצטרכו להתפשר על חאפרים בשוק בדיוק כפי שתתפשרו על מלון אם תזמינו ברגע האחרון ביום שלפני פסח.

מובילים מעבירים רהיטים

איתור חברת הובלה

כעת לאחר שיש בידנו תאריך מעבר סופי, אנחנו יכולים לגשת לשלב איתור חברת הובלה אמינה, מקצועית, איכותית ובמחיר הנמוך ביותר שאנחנו יכולים מבלי לפגוע באמינות ובמקצועיות. הדבר הראשון שנעשה הוא נכנס למערכת השוואת מחירי הובלה און ליין ונבצע השוואה בזמן אמת ממש על פי התכולה והכתובות ייחודיים לנו.

מערכת גט מובינג מבצעת באמת השוואה בין חברות הובלה מומלצות באזורכם. לדוגמה, נניח ואתם  עוברים מרמת גן לגבעתיים, המערכת תעשה לכם את כל עבודת איתור חברת הובלה ותמצא לכם חברת הובלות ברמת גן ובגבעתיים במחיר הנמוך ביותר בשילוב מקצועיות ואיכות, כך שמעבר הדירה שלכם יעבור ב-100% הצלחה.

לפני שמערכת גט מובינג תתחיל באיתור חברה, תתבקשו להזין מאיזו רחוב ברמת גן אתם עוברים, מאיזו קומה, האם יש מעלית בבניין והאם יש שביל כניסה חריג. כנ"ל תתבקשו למלא לגבי כתובת היעד שלכם בגבעתיים, על פי הדוגמה.

במיוחד בעת מעבר דירה בפעם הראשונה תצטרכו לבחור אילו מוצרי תכולה בבית אתם מעבירים ואילו מוצרי תכולה הגיע הזמן למסור, למכור או לזרוק. התהליך של גט מובינג לאיתור חברת הובלה מדויק לגמרי ובכדי שנוכל לתת לכם מחיר מדויק וסופי ואף להתחייב עליו, אנחנו צריכים לדעת בדיוק מה אתם מבקשים להוביל. זה כל כך פשוט.

לאחר שסיימתם למלא את כל הפרטים, ועברו כ-2 עד 3 דקות בלבד, המערכת שלנו מחממת מנועים ומוציאה את הדרישה שלכם להתמחרות בשיטת מכרז און ליין, כאשר פרטיכם האישיים נותרים חסויים עד לסיום המכרז ורק בסיומו 4 מובילים יקבלו את מספר הטלפון שלכם במטרה להציג בפניכם את יתרוניתיהם על פני ההצעות המתחרות. בסופו של דבר, הבחירה כולה שלכם.

הצעות המחיר של חברות ההובלה שמשתתפות בהתמחרות יחלו להופיע תוך שניות בודדות על גבי מסך המחשב או הנייד שלכם. בנוסף להצעות המחיר, תוכלו לצלול לעומק ולקבל מידע נוסף אודות כל חברת הובלה שנתנה לכם הצעת מחיר. המידע יכלול המלצות אמת שנכתבו עליו, דירוג לפי פרמטרים כגון מקצועיות, עמידה בזמנים וכו'. יתרה מכך, תוכלו לדעת מה הציון הכולל שקיבלה חברת ההובלה המציעה ואפילו לדעת ולקרוא כמה המלצות ודירוגים יש לו. אם זה לא מספיק, תוכלו לדעת כמה שנות ניסיון וותק יש לחברת ההובלה, כמה משאיות ברשותה, אילו אמצעי תשלום היא מקבלת.

איתור חברות הובלה שמקבלות כרטיס אשראי

אם יש לכם קושי לשלם על ההובלה במזומן ואתם חייבים לפרוס את מחיר ההובלה בתשלומים, בדקו בהצעות המחיר שתקבלו מי מהמציעים מקבל תשלום הובלה בכרטיס אשראי. באופן כללי אנחנו דוחים את השימוש בכרטיס אשראי ומעודדים תשלום מזומן מכיוון שהתנהלות עם כ. אשראי בחיי היום מכשילה אותנו, גורמת לנו לחיות במינוס וחובות ולא תורמת להתנהלות כלכלית נכונה.

חברות הובלה מעטות מקבלות כרטיס אשראי מכיוון שהדבר לא נכנס עדיין לתודעת נותני השירות בתחום ההובלות נכון לינואר 2023. כהערכה גסה רק כ-20% מכלל חברות ההובלה בישראל מכבדות כרטיסי אשראי, אך אנו צופים כי עד סוף שנת 2023 למעלה מ-50% מהחברות יקבלו תשלום באשראי על שירותי הובלה.

איתור חברת הובלה שמקבלת תשלום בביט

ביט כידוע היא אפליקציה להעברת כספים מיידית בין משתמשים בשונה מהעברה בנקאית שנראית בחשבוננו רק אם ההעברה בוצעה מאותו בנק. למשל העברה בין בנק הפועלים ובנק הפועלים תראה במחשב שלנו תוך דקות אך מבנק לאומי לבנק פועלים לא נוכל לראות מיידית.

איתור חברת הובלה שמקבלת תשלום בביט דומה כמעט לאיתור חברת הובלה שמקבלת תשלום מזומן. כ-90% מחברות ההובלה מקבלות תשלום בביט ולכן אין צורך שתרוצו לכספומט למשוך את סכום ההובלה מראש.

בחירת חברת הובלה בפעם הראשונה

לאחר שהתקבלו תוצאות ההתמחרות כל שנותר לכם הוא לבחור בהצעה שנראית לכם ביותר. אם אתם מתקשים לבחור, המובילים שהשתתפו במכרז ישוחחו עמכם וינסו להסביר לכם למה לבחור דווקא בהם על פני ההצעות האחרות. כל חברות ההובלה שנתנו לכם הצעות מחיר הן טובות, מקצועיות ונכנסו למערכת GetMoving  רק לאחר שחתמו על נהלי התנהגות וכללים נוקשים וברורים, המבטיחים לכם הובלה מוצלחת, אמינה, מקצועית ובטוחה.

בחירת חברת הובלה בפעם הראשונה עם גט-מובינג הופכת את ההתלבטות והחששות למיותרות. עם גט-מובינג באמת שאין כל חשש ואם יש לכם כאלו בכל זאת, זה בגלל שעדיין לא קראתם שהמובילים שלנו מתחייבים כלפיכם באופן ישיר (ללא התערבות של גטמובינג) לדברים הבאים:

  • אם חברת הובלה הפועלת במערכת גט-מובינג איחרה לכם, היא מחוייבת כלפיכם בפיצוי כספי בסך 10% ממחיר ההובלה.
  • אם חברת הובלה לא הגיע כי התרחשה תאונה חס ושלום, אתם צפויים לקבל פיצויים ישירים מאת המוביל כפי שהתחייב ותלוי כמה זמן לפני מועד ההובלה הוא הוודיע על אי יכולתו להגיע.
  • אצלנו לא ינסו לסחוט כספים נוספים על נקוב בהזמנה. המובילים שלנו התחייבו ישירות כלפיכם לתמחר כל תוספת ע"פ מחירון התוספות ההגון של החברה כמפורסם באתר.
  • אם תחליטו להוסיף תכולה ברגע האחרון, המובילים שלנו מחויבים לנקוב במחירים על פי מחירון תוספות הוגן להובלה, המצורף לאישור הזמנה.

חומרי אריזה נדרשים למעבר דירה

אם אתם עדיין כאן, זה אומר שאתם במעבר דירה בפעם הראשונה ואנחנו נסביר לכם בדיוק מה אתם צריכים לקנות ומה לא צריך לקנות. נכון שיש לנו חנות חומרי אריזה אבל האינטרס שלנו לא מונע מכסף כמוטו מוביל, אלא מאספקת שירות משביע רצון ורק אחריו כסף.

לכן, לא נדחוף אתכם לקנות חומרי אריזה לא נדרשים ובוודאי שלא נציע לכם לקנות ביוקר, אם קיים מקום זול יותר. נשמע חזון אחרית הימים? אז זהו, שגט-מובינג היא לא עוד חברה בישראל, אלא חברת אספקת שירותי הובלה והנלווים לה האיכותית ביותר בישראל.

מעבר דירה בפעם ראשונה יכול להיות כרוך בהרבה הוצאות כמו חידוש מוצרי חשמל, חידוש סלון ועוד ואתם עכשיו מחשבים איפה אפשר לצמצם וכמה שיותר. לכן, לאלו מכם שרוצים לקנות את המינימום האפשרי, נאמר שתוכלו להסתפק בקרטונים, דבק מסקינטייפ לסגירתם ומעט שקי באלה. קרוב לוודאי שאת שני המונחים הראשונים אתם מכירים, אך לא את המונח שק באלה שהוא השק הלבן הגדול שמשמש בעיקר חברות בנייה. אתם ראיתם אותו באתרי בנייה מלא בחול או באבני זיפיפ. שקי באלה ישמשו אתכם להכניס את כל הדברים שאי אפשר או לא כדאי להכניס לקרון כמו למשל: כריות, שמיכות, משחקי ילדים, וכל מיני אביזרים כמו קורקינט, מתקני ייבוש כלים ועוד.

לאלו מכם שרוצים לארוז במקסימום מיגון מומלץ לצרוך נייר אריזה לעיטוף כלים ובגליל ניילון פצפץ, אשר יותר שכבת מיגון עם בועות אוויר למוצרים שבירים כגון כלי חרסינה, זכוכית ואחרים. אין צורך להילחץ אם אין לכם רכב לנסוע לקנות חומרי אריזה באחד מסניפי הרשת. אתם יכולים להזמין משלוח עד פתח הדלת ולא יאורח מ-3 ימי עסקים מרגע ההזמנה. אנו משתדלים להפתיע ולספק את החבילה כבר באותו יום או ביום שלמחרת, אך לוקחים לעצמנו מרווח ביטחון למקרה של עומס הזמנות.

חומרי אריזה ומשלוח עד הבית קונים רק בשופ גט-מובינג כי אנחנו רשת מוצרי האריזה למעבר דירה הכי זולה בישראל. חפשו את סמל החנות בחלק העליון של דף הבית שלנו או בלחיצה על "ההמבורגר" מימין בחלק העליון של מסך הנייד.

מעבר דירה בפעם הראשונה כבר לא נראה כל כך מפחיד, נכון? יש לדברים את הסדר שלהם כמו בכל דבר בחיים. קודם תאריך הובלה סופי, אח"כ איתור חברת הובלה, לאחר מכן בחירת חברת הובלה, וכעת סיימנו גם את חלק רכישת חומרי האריזה.

ערכת חומרי אריזה למעבר דירה

שירותים נלווים להובלה ראשונה

להובלה רגילה יש נלווים שונים, החל בהובלת מנוף, שירותי אריזת דירה, שירותי סידור דירה  ושירותי פירוק והרכבת רהיטים. נתחיל דווקא מהסוף, מכיוון שאת שירותי הנגרות של פירוק והרכבת ארונות כבר יש לכם במערכת גט-מובינג: אם סימנתם להובלה ארון וסימנתם צורך בפירוק והרכבה אתם כבר מסודרים מהבחינה הזו.

גם הובלת דירה עם מנוף ברגע שסימנתם בגט-מובינג שברצונכם שירותי מנוף אתם כבר מסודרים: תיאום מול המנופאי יעשה ע"י חברת ההובלה שבחרתם. מחיר שעת המנוף מצוינת בסמוך לבחירת המנוף, אך זכרו כי את התשלום עבור המנוף אתם תשלמו ישירות למנופאי ומחיר ההובלה אף פעם לא כולל את מחיר המנוף משתי סיבות עיקריות:

  1. מנופאי הוא גוף נפרד לחלוטין מחברת ההובלה שרק עובדת בשיתוף עם חברות הובלה שונות.
  2. אף פעם לא ניתן לדעת את התשלום מראש על שירותי המנוף מכיוון שעלות מנוף מתייחסת לעד שעת עבודה באחת מהכתובות שלכם. לעתים במצבים חריגים פריקת ההובלה מתארכת ליותר משעה ואז התשלום הוא עבור שעתיים.

שירותי אריזת דירה הוא השירות הטוב ביותר שקיים בתחום בעיקר אם זה מעבר דירה בפעם ראשונה מכיוון שלא תצטרכו לארוז את כל תכולת הבית לקרטונים, אפילו לא תצטרכו לקנות קרטונים וחומרי אריזה. השירות הנפלא הזה מאפשר לכם לחיות בבית עד היום האחרון ממש מבלי שארזתם דבר. הבית נראה רגיל, אין ערימת קרטונים ארוזים בסלון ובחדרים ובני הבית חיים רגיל עד בוקר המעבר ממש.

מעבר דירה בפעם ראשונה עם שירותי אריזת דירה יגרום לכך שלא תדעו מהי עבודת האריזה והכנת הבית לקראת מעבר דירה כפי שנתאר מיד בפסקה הבאה. שירות אריזת דירה כולל את אספקת הקרטונים והכנסת כל ציוד הבית לארגזים, באלות והעברתם לכתובת החדשה בלי שתניפו אצבע.

מחיר שירות אריזה הוא בטווח של 35 ₪ ועד 40 ₪ לקרטון ארוז. ניקח לדוגמה בית בן 4 חדרים שממוצע הקרטונים שיוצאים ממנו הוא כ-70 קרטונים.  כפול מחיר ממוצע של 37.5 ₪ יצא לכם להוסיף על מחיר ההובלה כ- 2,675 ₪. אם יש לכם את התקציב לזה אין בכלל מה לחשוב.

דבר אחרון וחשוב לדעת: כאשר פתחתם מכרז התמחרות ב-GetMoving כל חברת הובלה תציע לכם גם מחיר להובלה בלבד וגם מחיר להובלה יחד עם אריזה ותוכלו לבחור איזה שירות תרצו לקבל בלחיצת כפתור אחת.

אריזת דירה לקרטונים

הכנת הבית לקראת מעבר דירה בפעם הראשונה

השלב האחרון הוא הכנת הבית לקראת המעבר וזה חשוב מאד שתעקבו אחרינו עד הסוף ממש. שלב זה הוא קריטי מכיוון שהוא ימנע מכם לשלם תוספות מחיר וימנע עיכובים ביום המעבר.

לקראת בוקר ההובלה על כל הבית להיות מוכן להעמסה. זה אומר, שכל תכולת הארונות צריכים להיות בתוך הארגזים כאשר הם סגורים היטב. זה אומר שכל החפצים שלא נכנסו לארגזים נמצאים בתוך באלה. אל תשאירו  חפצים שיעכבו את צוות המובילים כי יש עוד יום מלא לפניכם של פריקת התכולה בבית החדש. להרחבת הנושא אנו ממליצים לכם בחום לקרוא את מאמר טיפים וכללים להובלה בטוחה ונכונה.

פריקת התכולה בפעם הראשונה בדירה החדשה

ברוב המקרים, לא תספיקו לפרוק את הבית ביום אחד והמלצתנו היא שגם לא תנסו לעשות הכל ביום אחד, אתם תשחקו לחלוטין וקרוב לוודאי שבכל מקרה יהיו עוד ימי פריקה לפניכם. הצעתנו היא לקחת את המעבר כחוויה. קחו את הזמן, סדרו את הבית באהבה, בסבלנות, בלי לחץ, בלי כעסים. קחו יום חופש נוסף מהעבודה אם צריך ותסדרו את הבית כמו שצריך:  מסרו דברים שאתם לא צריכים גם אחרי שעשיתם סינון בעת האריזה. סדרו כל דבר במקום ואל תגידו "טוב את זה נדחוף לארונות ככה ובעוד כמה שבועות נסדר". 

פריקת התכולה בפעם הראשונה בדירה החדשה אולי נשמעת לכם כעבודה מפרכת וקשה, אבל לדעתי האישית, כאחד שעבר לא מעט דירות פריקת הדירה היא הזדמנות לסדר מחדש, לנקות מחדש, להתחיל מחדש.

עשו הכל באהבה ותגדילו את הדברים הטובים שבמעבר דירה ולא את הדברים הרעים. במקום שבו תשומת הלב שלכם תהיה, שם תהיה התמונה הכללית של החיים וההרגשה שלכם. כלומר, אם תסכלו רק על הקושי הזמני, אתם תחושו שליליות וייאוש. אם תסתכלו על ההזדמנות לשנות, להתחיל הכל מחדש, תהיה לכם תחושה של רעננות והתחדשות. מעבר דירה בפעם ראשונה הוא הזדמנות לא רק לסדר את הבית מחדש, אלא גם את הזוגיות, את היחסים עם הילדים, את מקום העבודה ובתי הספר.

GetMoving מאחלת לכם מעבר דירה מהנה.

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות

שאלות תשובות - מעבר דירה בפעם הראשונה

מתי מתחילים את תהליך בחירת חברת ההובלה

רק שיש בידיכם תאריך הובלה סופי