השכרת רכב להובלה

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

אם אתם רוצים להוזיל את עלויות ההובלה ומחפשים השכרת רכב להובלה, כדאי לצלול לעומק ההוצאות לבחון באמת מה זול יותר, שימוש בחברת הובלה או השכרת רכב להובלה עצמאית. תופתעו לגלות שהשכרת טנדר להובלה עצמית לא משתלמת בכל המקרים ויש לבחון כל עניין לגופו. בואו נצלול יחדיו לעומק העלויות ונבחן מה באמת כדאי לעשות בכדי להפחית בהוצאות ההובלה.

הפרמטרים שעלינו לקחת בחשבון הם הוצאות השכרת רכב מסחרי, הוצאות דלק, אובדן יום עבודה, חומרי אריזה, תרחישים בלתי צפויים- עליהם נרחיב בפסקאות הבאות וחניה במידת הצורך. נראה לכם זניח? בואו נבדוק.

טנדר להובלת דירה
מחיר השכרת טנדר להובלה עצמית ליום

בדקנו בין חברות השכרת רכב שונות כמה עולה להשכיר רכב מסחרי סגור ליום אחד. התוצאה היתה שרכב מסוג פיאט דוקאטו יעלה לכם 800 ₪ ליום. רכב מסוג פיז'ו בוקסר יעלה לכם 750 ₪. המחירים הנ"ל מתייחסים להשכרת רכב מסחרי ליום נכון לחודש ינואר 2023. אם כך, לאחר שהשגנו את עלות טנדר להובלה עצמית עלינו לעבור ולסכום את יתר ההוצאות שיש לנו, בכדי שנדע האם כדאי להשתמש בשירות של חברת הובלות או לבצע את ההובלה לבד.  דבר נוסף , יש לקחת בחשבון שטנדר להובלה עצמית מתאים להובלה של עד דירת 2 חדרים לכל היותר ולעיתים גם בהובלת  פריטים של דירת 2 חדרים אתם עשויים להיתקל בסבירות רבה שלא יספיק לכם המקום ותצטרכו לעשות מספר "נגלות".

הוצאות דלק של השכרת ואן להובלה עצמית

מחיר ליטר דלק ע"פ האתר הממשלתי הרשמי בחודש ינואר 2023 הינו 6.94 ₪ לליטר בנזין בשירות עצמי. מחיר ליטר בתאריך 1.1.2023 היא 7.05 ₪ לליטר. מחיר ליטר סולר יקר עוד יותר ומגיע למחיר של כ-10 ₪ לליטר.

אם כן, חובה עלינו לחשב כמה יעלה לנו דלק לאחר השכרת ואן להובלה עצמית ובכדי להגיע לסכום הנכון עלינו לחשב את מרחק הנסיעה ממקום השכרת הואן ועד לכתובת המוצא שלנו ומשם לכתובת היעד שלנו ומשם ככל הנראה חזרה למקום בו שכרנו את הואן.

לצורך החישוב ניקח הובלה ממוצעת שבה המרחק בין הכתובות הוא 12 ק"מ על זה נוסיף 10 ק"מ נוספים למקום ההשכרה וחזרה והגענו לממוצע של 22 ק"מ בקירוב (תתכן גם סטייה של 20% בתחשיב, כלפי מטה או מעלה). נסיעה של 22 ק"מ בכבישי ישראל העמוסים לעייפה, זהה לנסיעה של כ-30 ק"מ בשטח עריוני ובין עירוני.

על מנת לחשב את המחיר הסופי של הוצאות הדלק  של השכרת רכב להובלה נצטרך לדעת כמה ליטר לק"מ צורך רכב מסחרי.  ע"פ היצרן מריכת דלק בכביש עירוני עומדת על 7.5 ק"מ לליטר. לנו כבר ידוע שצריכת הדלק הרשמית של כל יצרניות הרכב לא עומדות במבחן המציאות ובפעול צריכת הדלק של רכב כזה היא ליטר לכל 6 ק"מ.

לסיכום מחיר הדלק שתשלמו עבור השכרת רכב להובלה עצמית יהיה 30 ק"מ לחלק ל-6 ואנחנו מקבלים 5 ליטר סולר. 5 ליטר כפול מחיר  הסולר שהוא 10 ₪ מביא אותנו להוצאה בסך 50 ₪.

כמובן שעלינו לקחת בחשבון שלא כולנו משלמים את הממוצע ומחיר הוצאות דלק להובלה עצמית עשויה לכלול גם את הקצוות שבמקרים כמו למשל אם אתם מתכוונים לבצע הובלה מחיפה לת"א או מרחובות לבאר שבע. אם מרחק הנסיעה שלכם הוא כ-100 ק"מ בין הכתובות יהיה עליכם לחשב כ-180 ₪ הוצאות שמורכבים ממרחק כפול מחיר לליטר בתוספת כ-2 ליטרים בגין פקקים.

הובלה עצמית ומחיר אובדן יום עבודה

כולנו חושבים שאם שכרנו רכב גדול להובלה יש לנו לשלם רק את יום ההשכרה ואת הוצאות הדלק אל שוכחים לחשב את ההוצאה הגדולה ביותר של אותו היום והיא יום העבודה שהפסדנו. כמובן שיש מביננו שלא עובדים ואין להם את אובדן ההכנסה הזה אבל רובנו המוחץ בעולם, לצערנו כן עובדים. 

נהיר וברור שאם אתם מחפשים לחסוך את ההוצאות של חברת הובלה, אין לכם מספיק כסף ובוודאי אינכם נמנים עם העשירון העליון של המדינה ואף לא עם מעמד הביניים המבוסס ואתם עובדים קשה למחייתכם. מכאן אנו מסיקים כי יום עבודה ממוצע שלכם זהה פחות או יותר לשכר החציוני במשק.

השכר החציוני במשק הוא השכר שמחצית האוכלוסיה משתכרת יותר ממנו ומחצית מהאוכלוסיה משתכרת פחות ממנו. הוא שונה מהותית מהשכר הממוצע במשק שהוא סה"כ ההכנסה של כל עובדי המשק לחלק למספר עובדי המשק ומייצג את ממוצע ההכנסה. 

לצורך חישוב כמה כסף הפסדתם כשבחרתם לבצע הובלה עצמית ולשכור טנדר להובלה עצמית או רכב מסחרי להובלה עצמית אנו מגיעים למסקנה שאיבדתם כ-250 ₪. חשוב לדעת שלהוביל תכולת בית לבד הוא אפילו הובלת מקרר לבד לאדם הממוצע היא משימה קשה ולעתים בלתי אפשרית כי חסר לכם את הציוד הנכון לעשות זאת כמו חגורת הרמה. לכן, ברור כי תצטרכו סיוע של חבר אחד לפחות שעלות יום עבודתו זהה לשלכם ופירושה אובדן של 250 ₪ נוספים ובסה"כ, עלות אובדן ימי עבודה בכדי לבצע הובלה עצמית היא 500 ₪.

חומרי אריזה לעיטוף בהובלה עצמית

אנו מחלקים כל סוג של הובלה לשניים כאשר מדובר בסוג חומרי אריזה נדרשים:

  1. בהעברת דירה עם חברת הובלה תצטרכו להצטייד במוצרי האריזה הבאים: קרטונים לתכולה, דבק מסקינטייפ, נייר אריזה לכלי המטבח וגליל ניילון בועות למיגון מוצרים שבירים וכלים.
  2. בהעברת דירה באופן עצמאי עם רכב שכור תצטרכו להוסיף את חומרי האריזה האמורים לעיל, גם גליל ניילון שרינק אולי עגלת דולי להובלת התכולה.
  3. גליל ניילון נצמד נדרש על מנת למגן טלוויזיות, לעטוף מיטות, להצמיד מגירות של ארונות ושולחנות שלא יפתחו בזמן הובלתם ועלותו כ-35 ₪ לגליל. עלות עגלת דולי הינה  כ-200 ₪. סה"כ הוצאות עבור חומרי אריזה לעיטוף בהובלה עצמית עומדות על כ-235 ₪.

תרחישים בלתי צפויים בהובלה עצמית

על פניו נראה לי כי להוביל את כלות הבית באופן עצמאי הוא דבר פשוט וקל. בפועל, עלולים להתרחש מספר תרחישים בלתי צפויים כגון קושי בהורדה והעלאה של תכולת הבית מכתבות המוצא ולכתובת היעד. במקרה כזה אנו עשויים למצוא את עצמנו מזמינים לבסוף צוות מובילים להשלמת המשימה ואז יצא שעלה חרס בידנו. 

תרחיש בלתי צפוי נוסף עשוי להיות שנגרום נזק לתכולה בגלל שנקענו בקיר, נפל במדרגות, שברנו מראה במעלית או באינטרקום הבניין, שרטנו רהיט ועוד כהנה וכהנה מקרים. אז מה הועילו חכמים בתקנתם שיעצו לכם לחסוך בעלויות הובלה וגרמו לכם לבחור בהשכרת רכב להובלה עצמית?

סיכום כמה תעלה לנו הובלה עצמית

לסיכום, לאחר שבחנו את כל ההוצאות הצפויות לנו באמת ואת כל התרחישים הבלתי צפויים עשויים לקרות, הגענו לשורה התחתונה. הובלה עצמית תעלה לנו בסך הכל בין 1,560 ל- 1,690 ₪ כפי שנראה בטבלת עלות הובלה עצמית שלהלן:


מחירון הובלה עצמית כולל השכרת רכב להובלה

השכרת רכב להובלה ליום אחד בממוצע 775 ש"ח
דלק לרכב בממוצע (בין 50 ל-180) 115 ש"ח
אובדן ימי עבודה 500 ש"ח
מוצרי אריזה 235 ש"ח
סה"כ הוצאות     1625 ₪.

אם מחיר הובלה עצמית לאחר השכרת טנדר להובלה או ואן להובלה עולה לנו 1,625 ₪ אולי בכל זאת כדאי לנו לשקול לקחת חברת הובלת מומלצת ואיכותית ולחסוך את העבודה הקשה.


אולי כדאי לנו לערוך השוואת מחירי הובלה עם מערכת GetMoving ולבחון בדיוק כמה תעלה לנו ההובלה שסביר מאד להניח תהיה זולה יותר, קלה יותר ולא תדרוש מאתנו ללכת לשכור רכב להובלה ולא תדרוש מאתנו לבקש מחבר עזרה ולהפסיד יום עבודה.


קרוב לוודאי שאם חיפשתם להוביל דירה באופן עצמאי חשבתם שיש לכם מעט פריטים ויהיה לכם זול יותר לבצע את זה לבד. אם זה המקרה והדירה שלכם אכן קטנה או עם מספר פריטים מועטים, רוב הסיכויים שמחיר ההובלה שתקבלו ב- GetMoving יהיה זול יותר. הדרך הטובה ביותר עבורכם לדעת אם מאמר זה הוא תוכן שיווקי או מידע מכוון ובאמת מועיל הוא להכנס לגט-מובינג ולבצע השוואת מחירי הובלה.

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות