ניהול משק בית משותף - טיפים למעבר חלק

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

מה צריך לדעת לגבי ניהול משק בית משותף, אם אתם זוג צעיר שבפעם הראשונה עובר מבית ההורים לדירה משלכם? האם השאלה הזו נשמעת לכם כדבר שולי? אולי כל הסידורים והאתגרים האחרים נראים לכם כרגע משמעותיים ודחופים יותר? אז אולי תחשבו אחרת, אחרי שתקראו את המאמר הבא. 

לפני ניהול משק בית משותף

איזו התרגשות! דירה חדשה (גם אם קטנה ובשכירות). חיים חדשים, כזוג עצמאי באמת. טיפ ראשון, הוא שכדאי לכם מאוד להתעמק בנושא ההובלות ורק אז לבחור שירות הובלות מקומי מתאים. למשל שרות הובלות בנתניה. כי בסופו של דבר, אי אפשר לעבור דירה מבלי.. לעבור. אז יש לא מעט לדעת על נושא ההובלות - הרבה טיפים שימושיים. ננסה בהמשך לתת גם כמה כאלה ככה "על הדרך". אך כאמור, אנו מתמקדים הפעם כללית, בטיפים לגבי ניהול משק בית משותף. לדוגמה, סביב מעבר הדירה ייתכן שתצטרכו לשכור נותני שירותים שונים, כולל בתחום הניקיון. אם שוכרים עובדי משק בית למשימות שונות, חשוב לזכור שבכך אתם הופכים למעסיקים. הדבר מתבטא בחובות שונות שהחוק מטיל עליכם, באחריות אפשרית במקרי תאונות ועוד. אפשרות פשוטה יותר מהעסקת עובדים באופן ישיר וקלה ומהירה יחסית ליישום, היא לשכור חברת ניקיון. הדבר עשוי להתאים גם למשימות ניקוי מיוחדות, כמו ניקוי אחרי שיפוץ או ניקוי חד פעמי של כתמים מיוחדים. 

ניהול משק בית - קודם להסתדר טוב ביחד

ניהול טוב של מחלוקות בין בני הזוג, הוא נכס יקר מפז! מאחר שמחלוקות כאלה תהיינה, במוקדם או במאוחר. נאמר שאתם לא מסכימים לגבי מועד מעבר הדירה. בין השיקולים שנכנסים לויכוח, נמצאת למשל העובדה שאתם זקוקים לביצוע הובלות באשקלון ולא בא לאחד מכם לעשות זאת בלחות ובחמסין. מה גם שהחודשים החמים ביותר, הם גם היקרים ביותר להובלות (טיפ שימושי וחשוב). אם משתדלים ומתרגלים לריב בנחת ובעיקר לוותר, זה כבר לא ריב! נסו ותהנו.

ללמוד את השוק

בכל תחום שבו תוציאו כסף, כדאי להשקיע מעט ולהכיר את אותו התחום מנקודת מבט צרכנית. זאת, כולל ובמיוחד בהיבטים שיאפשרו לכם לצמצם הוצאה על השרות ולהגדיל את התועלת ממנו. אם אתם מחפשים למשל חברת הובלות בראשון לציון, עצם היותה מקום מרכזי מספק מבחר ספקים גדול. זה אומר שקל יותר לאתר חברה שתתאים לכל דרישותיכם. כמובן, כשעושים זאת במשותף, עומד לרשותכם הידע המשותף שלכם.  

ניהול משק בית משותף? אז (רצוי) גם חשבון משותף

ניהול משק בית נכון חייב לקחת בחשבון גם הוצאות חד פעמיות כגון עלויות של הובלות בצפון. אך העיקר והשוטף, הן הוצאות קבועות שחיוני לנהל היטב. בשני המקרים, העניינים יהיו פשוטים יותר אם תעברו לשימוש בחשבון עו"ש משותף. 

ניהול כספי מוקפד וחלוקת תפקידים 

ניהול הוצאות משק בית הוא דבר מורכב. עו"ש, אשראי, תשלומי משכנתא - מי בודק את המצב? מי אחראי על ניהול תזרים המזומנים? שלא ייפלו דברים בין הכיסאות! לא תרצו למשל להזמין הובלות בחולון ולגלות במפתיע שאין לכם די כסף לשלם למובילים. ובכלל, 

מוטב לשמור די רזרבת מזומן זמינה. 

ניהול משק בית ותכנון לעתיד

ניהול משק בית נכון חייב לקחת בחשבון גם את העתיד. להיות מחושבים, גם מבחינת התכנון ביחד הלאה, ביסודיות ומראש. למשל דרך פתיחת חסכונות. עוד דוגמה חשובה לכך, היא בצורך לבדוק ואולי לעדכן ביטוחים, לאור המעבר לחיים ביחד. ובכלל, ניהול משק בית משותף חייב לקחת בחשבון שינויים עתידיים חשובים, כמו הולדת ילדים. 

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות