בדיקת דירה חדשה - לא עוברים לפני שבודקים

  1. GetMoving
  2. /
  3. מגזין

עוברים דירה בקרוב? כבר מחפשים להזמין שרות של הובלות בנתניה או בכל מקום אחר שבו רכשתם (או שכרתם) את הדירה? אז שיהיה במזל טוב. אבל רגע! האם בדקתם אותה לפני כן? ברור שהגעתם למקום והסתכלתם בכל החדרים והיטב. אבל כמו שאומרים, אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו ואת רוב מה ש"יש" בדירה, אתם לא רואים! למשל כל המערכות שעוברות דרך הקירות. גם מה שאתם רואים, אתם לא בהכרח מבינים. למשל גג רעפים שנראה מצוין, אבל אין לכם דרך (ואולי לא חשבתם בכלל) לעלות אליו ולבדוק אותו מקרוב. סביר שאתם גם לא יודעים מה בדיוק לבדוק ובמילא העלייה לגג גם עלולה להיות מסוכנת. 

ידע וכלי עזר מקצועיים

קחו בחשבון, שיש דברים רבים שלא תוכלו לראות ללא מכשור מתאים (כמו מד לחות בקירות שיש למקצוענים). יהיו גם דברים שכלל אינכם מודעים להם, כגון ליקויי בנייה אופייניים בדירות חדשות. כך שמה שדרוש, הוא ידע וכלים מקצועיים עבור בדיקת דירה חדשה. אז לפני שאתם ממהרים להזמין שרות הובלות בראשון לציון למשל, איזה שרות אחר חיוני להזמין? 

בדיקת דירה חדשה - לתת מענה מקצועי 

בדיקת דירה חדשה מקבלן מתבצעת באמצעות הזמנת שרות של "בדק בית". עושים זאת אפילו לקראת מעבר לדירה שכורה. כשם שהזמנת הובלות באשקלון דורשת פנייה למקצוענים שמתמחים ספציפית בכך, בדק בית דורש פנייה למהנדס שמוסמך לנושא זה. המהנדס יבדוק את המקום יסודית ויפיק עבורכם "חוות דעת הנדסית". זהו דו"ח שמפרט את כל מה שהוא מצא. אגב, דו"ח זה גם קביל בבית משפט, במקרה שבו סכסוכי נדל"ן דורשים זאת. 

השקעה לא קטנה, אבל משתלמת 

שרות מסוג הובלות בצפון יהיה עבורכם כנראה הוצאה חיונית, אך גם בדיקת דירה חדשה הוא דבר שמומלץ מאוד שלא לחסוך בו. מדוע? שירותי מהנדס מומחה כמובן אינם זולים. אבל זו היא השקעה זניחה ביחס לעלויות רכישת דירה והיא גם תשתלם לכם כנראה מאוד. בדיקת דירה לפני מסירה איננה עניין טכני בלבד, אלא יש לה השלכות רבות, כולל כספיות ואפילו בריאותיות. רטיבות בקירות למשל מזיקה לבריאות ועלולה לגרום לעובש על ריהוט ובגדים.  איטום משליך לא רק על חדירת מים מגשמים אלא גם על בידוד בפני שינויי מזג האוויר ולכן על נוחות השהייה במבנה ועל כמות האנרגיה שדרושה לחימום במהלך החורף או לקירור בקיץ. כל זאת, מתבטא כמובן גם בעלויות. כך שייתכן מעבר לדירה שרכשתם במחיר נוח יחסית, אבל בתוספת "מחיר" (עם או בלי מרכאות) של עלויות אנרגיה גבוהות מהרגיל. 

מה עושים עם תוצאות בדיקת דירה חדשה?

אם מזמינים שרות מסוג הובלות בחולון, יודעים בדיוק איך זה יתחיל ויסתיים - החפצים שלכם יועברו בבטחה, מכאן לשם. אך תוצאות בדיקת דירה חדשה עשויות להפתיע ולשנות את המצב מבחינתכם. מה זה אומר? לקראת סיכום על מחיר רכישת דירה, גילוי ליקויים עשוי להוביל לאחד משני דברים חשובים. מחד, אלה עשויים להיות ליקויים שחיוני לתקן ותרצו לראות שהקבלן מתקן זאת לפני שממשיכים הלאה. מאידך, ייתכן שאלה ליקויים שוליים יחסית או כאלה שאינם קריטיים וגם לא מעשי לתקן כרגע (כמו מיקום קיר שאיננו בדיוק לפי התכנית). במקרים כאלה, הליקוי יישאר אבל יהיה לכם בסיס לדרוש הוזלה מסוימת במחיר הרכישה.  

להזמין הובלה זה פשוט.
ממלאים תכולה, תאריך וכתובות
מקבלים הצעות מחיר מדויקות
בוחרים חברת הובלות עם המלצות